Věž zeleného anděla 2 přehled

Věž zeleného anděla 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28012/bmid_vez-zeleneho-andela-2-HpI-28012.jpg 4 92 92

Vzpomínka, Žal a Trn série

< 3. díl

Pokračování knih Trůn z dračích kostí a Kámen rozluky. Knihy, v níž se, stejně tak jako v předešlých, proplétá válka s magií, romance se zradou a vše spojuje bohatý děj. Věž Zeleného anděla přináší dokončení magického konfliktu, který porušil hranice času a prostoru a vrhl proti sobě bytosti různých ras a kultur.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

To Green Angel Tower , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Věž zeleného anděla 2. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
05.05.2024 5 z 5

V této knize se snoubí vše co poslední díl má mít

Gordonlord
26.02.2023 1 z 5

Jéžiš, já tenhle díl přečetl před týdnem a teď tady projíždím komentáře, abych si připomněl, o čem to vlastně bylo. Ale ani tak nedokážu z paměti vytáhnout naprosto nic. To pro autora asi nebude zrovna dobrá vizitka, co ? Nějak se válčí proti Eliášovi, někdo pořád někam odněkud putuje a všichni pořád přemýšlí nad tím samým co pořád dokola - k čemu jim budou ty posvátné meče, jak porazit Eliáše a Pryrata ....a vlastně dál nevím. Tohle se vážně dalo roztáhnout na 400 stran ? Jo - dalo !!

Jedna hvězdička za vztahovou linku Simona a Miriamele, které mě jako jediná dokáže ke stránkám připoutat.

Deia
17.09.2022 3 z 5

Na začiatok musím povedať, že prvé dve časti sa mi naozaj páčili, aj keď vyložene nadšená som nebola. Ale táto záverečná časť, ktorá má dokopy necelých 1500 strán, tá ma celkom sklamala. Jednotka sa mi ešte vcelku páčila, aj keď už aj tá mi prišla strašne rozťahaná, zdalo sa mi, že veľmi veľmi dlho sa nič nedeje. Ale dúfala som, že záverečná časť to napraví, lenže tak sa nestalo a tá ma sklamala ešte viac. Veľký problém som mala so Simonom, už od prvej časti to nie je úplne ideálny hrdina, ale tu už mi strašne liezol na nervy, mala som z neho pocit, že vďaka tomu, že niečo zažil, tak si myslí, že zjedol aj všetku múdrosť sveta, ale zas nezabúdal stále pripomínať, že je len obyčajný prostáčik. Takisto bol večne nespokojný, nikdy sa mu nič nepáčilo a pri jeho kapitolách som večne pretáčala očami. A potom je tu tá strašná rozťahanosť. Postavy sa dostávali do úplne zbytočných situácii, ktoré knihu iba predlžovali. Veľmi veľa strán je venovaných ich vnútorným monológom, zatiaľ čo významnejšie udalosti, ako napríklad bitky, sa odohrávajú akosi na pozadí, postavy len tak prehodia, že bitka sa odohrala pred dvoma dňami a koniec, opäť sa rozprávajú o nezaujímavých veciach. A ani koniec ma nejak nenadchol, ale je pravda, že kým som sa k nemu dostala, už som bola celkom znechutená, ale prišiel mi celkom odbitý a nedotiahnutý. Ale aby som nebola iba negatívna, tá rozvetvenosť sveta je neskutočná, ako aj množstvo celkom zaujímavých charakterov, aj keď často robia nezaujímavé veci. Aj štýl písania mi sedel, opisy prostredia ma vedeli dokonale vtiahnuť do deja. Len toho bolo proste veľa. Škoda, dúfala som, že budem mať ďalšieho obľúbeného fantasy autora, ale táto séria ma nepresvedčila k tomu, aby som si od neho chcela prečítať niečo ďalšie. Ale vôbec neľutujem, že som ju čítala.

Knižní novinky (3. týden)

06.01.2019

Kniha Věž zeleného anděla 2 v seznamech