Vyšší spravedlnost přehled

Vyšší spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422877/bmid_vyssi-spravedlnost-ROC-422877.png 4 355 355

Policejní psycholog Sebastian Bergman se smířil s myšlenkou, že jeho dny na oddělení vražd jsou sečteny, a vrátil se k přednášení a psaní. Ne však nadlouho… Bergmanova dcera Vanja se odstěhovala ze Stockholmu a našla si dočasné zaměstnání jako kriminalistka v Uppsale, kde právě vyšetřuje sérii znásilnění. Pachatel napadá ženy zezadu — píchne jim anestetikum a na hlavu nasadí jutový pytel. Když jedna z obětí zemře, je k případu přizvána Státní komise pro vyšetřování vražd — a krátce nato i Sebastian Bergman. Roztříštěný tým musí nechat osobní problémy a neshody stranou a pokusit se brutálního násilníka zadržet. Vyšetřovatelům se podaří zjistit, že si pachatel nevybírá své oběti náhodně. Co je však spojuje?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

En högre rättvisa , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyšší spravedlnost. Přihlašte se a napište ho.

LenkaKa
05.03.2024 3 z 5

Za mě nejslabší kniha ze série. Četla jsem jako první poslední díl a možná dobře, protože po této předpolední knize by se mi už asi moc nechtělo. Sebastian Bergman už mě pěkně štval:)

m_martina
21.02.2024 5 z 5

Knihy z této řady se mi opravdu líbí a ráda je čtu. Nemám tedy co vytknout ani tomuto případu, který vyšetřují policisté s pomocí Sebastiana Bergmana. Mrzí mě otevřený konec, ale to bohužel nezměním, a proto si po nějaké době přečtu i pokračování.

ArwenAragorn
18.02.2024 5 z 5

81%

...Už už sahala po klice, když vtom strnula. Byl to spíš pocit než vjem.
Pocit, že už tu není sama.
Někdo tu na ni čekal. V tmavém koutě hned vlevo od vrat garáže, který nezabírá žádná z kamer.
A ten někdo se k ní zezadu blíží.
Neslyšně, v teniskách Vans velikosti 42,5.
Pudově se rozhodla nesahat po zbrani, ale uchýlit se k boji jeden na jednoho. Než však stačila uhnout nebo se otočit, ucítila v krku bodnutí a zšeřelá garáž se ponořila do tmy.
____________________________________________________________________________
Perfektní thriller. Tentokrát policisté řeší řadu znásilnění žen, v jednom případě končícím smrtí. Důležitou roli tady hraje injekční stříkačka. Vypadá to, že pachatelé budou dva. Motiv pachatele(ů) je hodně zajímavý a rozuzlení je překvapivé.
Thriller je opět velmi čtivý a napínavý, s mnoha zvraty.
Těšila jsem se na soukromý život policistů, tentokrát ho tam bylo hodně, skoro víc, než vyšetřování. A pěkně jsem si ho vychutnala. Epilog mi kvůli dvěma věcem zase nasadí brouka do hlavy, ale tentokrát nemusím netrpělivě vyhlížet další díl. Už ho mám doma a čeká na přečtení.
Thriller určitě čtenářům doporučím.

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

05.11.2019

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Kniha Vyšší spravedlnost v seznamech