Výbor z díla II: Lucián Leuwen / O novém spiknutí proti průmyslníkům / O Anglii / Lord Byron v Itálii přehled

nehodnoceno
Výbor z díla II: Lucián Leuwen / O novém spiknutí proti průmyslníkům / O Anglii / Lord Byron v Itálii https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276739/bmid_vybor-z-dila-ii-dil-OPY-276739.png 0 0 0

Kromě stati o charakteru průmyslníků ("O novém spiknutí proti průmyslníkům") a dvou črt: "O Anglii" a "Lord Byron v Italii" je v tomto 2. svazku vybraných děl velkého realisty pozoruhodný román "Lucien Leuwen", zřejmě opět s prvky autobiografickými. Je to práce nedokončená (chybí 3. část), která svým podtitulem "Rudá a bílá" (tj. barva revoluce a barva legitimistické reakce) je myšlena jako pendant k "Červené a černé" téhož autora. Hrdina L.L. je mladý muž a má o životě ideály, jež nemůže uskutečnit. Jako voják a jako tajemník ministra vnitra vidí, jaká je Francie za kapitalismu, který je největší překážkou hrdinovým ideálům, jaké jsou provokace tamní vlády, jaké její volební podvody a jak ve Francii vládou skutečnou je finanční klika.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výbor z díla II: Lucián Leuwen / O novém spiknutí proti průmyslníkům / O Anglii / Lord Byron v Itálii. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Výbor z díla II: Lucián Leuwen / O novém spiknutí proti průmyslníkům / O Anglii / Lord Byron v Itálii v seznamech

Stendhal (p)
francouzská, 1783 - 1842