Výběr z české poezie přehled

Výběr z české poezie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241327/bmid_vyber-z-ceske-poezie-241327.jpg 4 9 9

Výběr z básní od období národního obrození po 2. světovou válku. Jungmann – Čelakovský – Kollár – Mácha – Erben – Nebeský – Němcová – Borovský – Neruda – Heyduk – Šolc – Hálek – Čech – Sládek – Krásnohorská – Vrchlický – Sova – Machar – Březina – Hlaváček – Dyk – Gellner Seznamte se s bardy české poezie i s pozapomenutými básníky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výběr z české poezie. Přihlašte se a napište ho.

DomArt
04.02.2021 5 z 5

Nádherná.
Moc se mi líbí výběr Výběru...
Gellner je můj oblíbenec, jehož výňatky z básní jsem tu v databázi již několikrát použila/využila.
Proto použiju báseň od jiného autora, v tomto případě od Jaroslava Vrchlického s názvem Píseň:

"Je večer-kouří se z lesů,
červánek stromy prokmitá,
kytici vřesu ti nesu,
je celá rosou pokryta.

Každý ten nejmenší kalich
plá, jakby protkán rubíny,
nesu ti v kvítkách těch malých
své lásky velké hlubiny!

Poutí k Eldorádu

oblakaknih
30.06.2020 4 z 5

Tato knížečka se ke mně dostala úplnou náhodou, ale jejího přečtení nelituji.
Ve zpracování je určitá jednoduchost a něžnost, což se mi k poezii neskutečně hodí.
Myslím, že je knížka skvělá, pokud chcete objevit nějakou klasiku a zároveň přijít na to, jaký autor vám sedne nejlépe.
Osobně jsem v knížce našla jen pár básní, ke kterým se v budoucnu vrátím, ale to je můj osobní problém.
Hodně se mi líbilo rozdělení podle autorů, takže byly básně uspořádané a lehce se četly.
Každá báseň je něčím jiná, v každé jsem měla možnost objevit něco jiného. Tato rozmanitost mě na knize taky bavila.
Doporučuji.
4,5/5

Nelly
25.06.2020 3 z 5

Ráda jsem si v rámci Čtenářské výzvy připomněla umění našich klasiků, kteří splétají slova ve verše, jež oblažují duši, probouzí národní hrdost či prostě vzbuzují emoce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Výběr z české poezie v seznamech

v dalších seznamech1x