Vraťte mě živého přehled

Vraťte mě živého
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191727/bmid_vratte-me-ziveho-vOl-191727.jpg 4 5 5

Dobrodružný román s detektivní zápletkou, zaměřenou na stíhání válečného zločince. Příběh z poválečné Paraguaye, v němž československý novinář pomáhá uvést na stopu nacistického lékaře, který prováděl vražedné pokusy na vězních v koncentračních táborech a který ve své zločinné činnosti pokračuje v Paraguayi, používaje k pokusům polodivokých pralesních lidí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vraťte mě živého. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
14.02.2020 2 z 5

Dobrodružný román Vladimíra Šustra je podivnou směsicí kovbojky, válečného triptychu a tarzaniády. Kdesi v Paraguayi je československým žurnalistou objeven pralesní muž, který sice nemluví, zato nádherně kreslí. Objev zcela pochopitelně vyvolá obrovské pozdvižení, neboť každý si chce přihřát polívčičku. Nápad má jistý potenciál, zvláště když se do toho zapletou podivné vědecké experimenty, bohužel zpracování kulhá na obě nohy a žádná berle ho nezachrání. Dramatická složka je doslova pohřbena pod výjevy ze života domorodých indiánů, které jsou nejen nepřesvědčivé, ale i neskutečně nudné. Zápletka je triviální a předvídatelná, postavy nezajímavé, vedení děje utahané, styl nuzný a bídný. Knihu Vraťte mě živého pohřbil čas a v hlubinách zapomnění by podle mého měla i zůstat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vraťte mě živého v seznamech