Stírací losy přehled

Stírací losy
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355693/bmid_stiraci-losy-4gR-355693.jpg 3 20 20

Vlčí kůže série

< 3. díl

Ingefrid vyráží do malé vsi jménem Černá Voda, která leží u temného jezera obklopena nekonečnými lesy. Musí zde vyřídit dědictví po matce Myrten, kterou nikdy nepoznala, neboť ji vychovávali pěstouni. Na čas přijímá místo zdejší farářky a pouští se do pátrání po matčině i své vlastní minulosti. Do ruky se jí díky Myrtenině ošetřovatelce Risten dostává pár starých dopisů i zažloutlých fotografií, a na světlo světa tak vyplouvají dávno zasuté události, tajemství, bolestivé ztráty…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stírací losy. Přihlašte se a napište ho.

petr_
05.02.2024 3 z 5

Dávám méně hvězdiček ne proto, že by se jednalo o horší četbu, ale nejsem si jistý, jestli jsem plně pochopil její obsah. Možná je to i proto, že čtu sérii knih odprostředka, i když si myslím že se jedná o samostatný příběh a nemusím jednotlivé části číst chronologicky tak jak byly napsány.

Avšak některé části děje mě zaujaly. Například úvahy farářky o víře a zvláště to, kolik pochybností může mít věřící člověk, ačkoliv je věřící. Jak lidské.
Velmi by mě zajímal také vztah Švédů k norštině, což je problém s kterým jsem se setkal i v jiné severské literatuře a zřejmě je stále aktuální. S tím také souvisí vztah obyvatel k Laponcům (Sámům), což je věc v Evropě unikátní.
Velmi se mi líbila část, která popisuje jak se Ingerfrid stará o ovce a popisuje jejich bahnění.
Abych to shrnul, tak je tento příběh plný zajímavého severského prostředí.

Katka2382
19.12.2021 5 z 5

Zase moc pěkné.Krásná severská trilogie,která asi není úplně pro všechny čtenáře.
Ale mě se stejně nejvíc líbila dvojka-Poslední pramen.

camelopardus
25.11.2020 5 z 5

Nádhera! Oproti druhému dílu, který se mi nečetl snadno, mě tento závěrečný díl trilogie nadchl.
Třetím dílem se mi vše z předchozích dvou knih konečně propojilo, občas jsem musela nakouknout i do nich a pak jsem se začetla více než při jejich prvním čtení, protože jsem se nyní více orientovala.
Okouzlil mě intimní popis duchovní cesty hlavní hrdinky, její obrácení, její opravdové hledání Boha a touha po hlubokém vztahu s nim.
Pro milovníky a přívržence Kerstin Ekmanové poznamenávám, že podle jedné epizodky z tohoto dílu byl natočen i film Vlk (Varg 2008), který sice není nic extra, ale můžete zde vidět věrohodnou představitelku románové Risten, její syny, Eliáše i osmistěnný domek po strýčku Larsovi a nakouknout tak do oné slavné vesnice Černá Voda. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2003 - Augustova cena (beletrie)

Kniha Stírací losy v seznamech

Kerstin Ekman