Via lucis přehled

Via lucis
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187505/bmid_via-lucis-g23-187505.png 5 125 125

Příběh hluchoslepé Američanky, která tmu a ticho proměnila v nesmrtelnost. Po těžké chorobě, kterou Helena prodělá uprostřed druhého roku svého života, jí z pěti smyslů zůstanou jen tři: chuť, čich a hmat. Jen jimi se orientuje ve světě. Ráda jí, ráda se probíhá voňavou zahradou, vcelku bez potíží se pohybuje ve známém prostředí rodného domu, rozeznává blízké osoby, ale to je všechno! Nemá ponětí, jak vypadá krajina, jaké to je v jejím pokoji, neví, že existují barvy, zpěv a hudba, nezná tvář své matky. A přesto tahle dívka jednoho dne promuje na univerzitě v Harvardu, stane se proslulou spisovatelkou a organizátorkou pomoci smyslově postiženým lidem. Zázrak? Ne, zázraky se nedějí. To jen láska, inteligence a nezdolná vůle dokážou občas zvítězit nad beznadějností osudu. V knize uvedeno chybné ISBN 80-900093-4-4.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Via lucis. Přihlašte se a napište ho.

Cacique
23.01.2024 2 z 5

Doporučuju nezapomenutelný (na rozdíl od této knihy) film Divotvůrkyně (1962, Arthur Penn)

chamyl
30.06.2023 3 z 5

Ne příliš zajímavě pojatá připomínka jedné zajímavé ženy.

Nofar197
28.06.2023

Příběh Helen Kellerove by si měli povinne přečíst všichni, kteří se hroutí při prvních životních tezkostech, které si bohužel každého z nás najdou, ať se nám to líbí nebo ne. Zejména generace Z přezdívaná sněhové vločky. Je ale třeba zdůraznit fakt, že na zdarnem vývoji hluchoslepe dívky měli svou zásluhu i její rodiče, ale hlavně vychovatelka a učitelka Annie. Všem doporučuji vynikající film "Vychovatelka."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Via lucis v seznamech

v dalších seznamech2x