Vejce podle Stroganova přehled

Vejce podle Stroganova https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352349/mid_vejce-podle-stroganova-PLF-352349.png 4 65 65

Vražda majitele prestižního hotelového řetězce obrátí život naruby redaktorce brněnského gastronomického časopisu Taťáně Krempové. K nelibosti svého bratrance, kriminalisty Richarda, a jeho kolegy Alexeje pátrá po vrahovi na vlastní pěst, aby získala podklady pro článek. Motiv vraždy sahá hluboko do minulosti ruského šlechtického rodu Stroganovů a Taťána brzy pochopí, že byla příliš naivní. Vypátrá vraha dřív, než se stane jeho obětí?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vejce podle Stroganova. Přihlašte se a napište ho.

Amneris
02.12.2023 5 z 5

Tak takhle detektivka mi vyloženě sedla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Paní Horáková tentokrát vybrala velmi zajímavé téma, jako bonus byly přidány recepty na tradiční ruská jídla. Doufám, že i další knížky budou takhle povedené :-)

Mychaela
17.05.2023 2 z 5

Neurazila, ale ani nenadchla. Česká detektivkářka Michaela Klevisová, kterou miluju, hold nastavila laťku příliš vysoko.
Jak už tu bylo zmíněno, příbuzenské vztahy mezi postavami s ruskými předky byly tak zamotané a nepřehledné, že mě postupně přestalo bavit se v nich vůbec snažit nějak zorientovat.
Táťino chování, jednání a detektivní vyšetřování na vlastní pěst bylo dost nereálné a přitažené za vlasy (i když její džob s tamní pracovní morálkou bych brala hned :D), stejně tak policajt Richard - v reálu by byl do druhého dne na dlažbě nebo v base, za to všechno vynášení informací...
A i nějaké vyvrcholení, vygradování zápletky/příběhu mi chybělo. Čtěte, čtěte a najednou vám jen tak mimochodem dojde, že aha vlastně, oni zatkli vraha a ten se přiznal. Ale jak, díky čemu, proč?
...a stroganov už mi taky na konci začínal lézt na nervy :D

babystar
08.08.2020 4 z 5

Každá rodina má svou historii, ale jen málokdo ji umí "hodit na papír" tak, aby z ní byla čtivá detektivka vypovídající o osudech porevolučních (1917) ruských emigrantů. A jako "třešnička na dortu" působí recepty středověké i ruské kuchyně. A nakonec - vše se většinou odehrává v mém rodném městě. Takže za mě dobrý!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vejce podle Stroganova v seznamech