Z Bagdadu do Istanbulu přehled

Z Bagdadu do Istanbulu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343563/bmid_z-bagdadu-do-istanbulu-Vtp-343563.jpg 4 245 245

Nová, na Slovensku doteraz nevydaná „májovka“ Z Bagdadu do Istanbulu pokračuje v popise dobrodružstiev Kara ben Nemsiho, ktorého na amerických prériách nazývali Old Shatterhand, a jeho hrdinského sluhu Halefa Omara.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z Bagdadu do Istanbulu. Přihlašte se a napište ho.

danny_21
21.01.2024 3 z 5

Třetí orientální dobrodružství tentokrát začíná v Kurdistánu na hranicích Persie, odkud cestují stateční rekové podél řeky Tigridu zpět do Bagdádu, v jehož okolí navštíví také starověký Babylón. Narazí na voňavou karavanu smrti, která veze mrtvé k pohřbu do svatých islámských míst a puch rozkládajících se mrtvol je zdrojem morové nákazy, kterou se Kara i Hadží nakazí. Karlos všechno ví, zná každé nářečí všude byl nejméně 2x, od všeho má klíče - za mlada to člověk hltal, dnes je to úsměvné a shovívavé počtení, na víc než střed to nevidím, indiánské příběhy mě bavily víc - 50 %

Kuža007
03.07.2023 5 z 5

Krásná nostalgie dětství. Knihou Z Bagdádu do Cařihradu pokračuje hexalogie Ve stínu pádišáha, která představuje jedno z nejlepších děl Karla Maye. Příběh pokračuje tam, kde skončil předešlý díl. Z Kurdistánu cestují naši dva hrdinové zpět do Persie, do Bagdádu, při cestě do Damašku potkají karavanu smrti a onemocní morem. Ovšem jelikož mají silnou fyzickou konstituci, tak se uzdraví. Dostávají se do Damašku a poté nakonec i do Cařihradu. Na konci tohoto dílu se již přesouvají do Evropy, jsou v Drinopoli. Na motivy tohoto románového cyklu vznikly i tři filmy, které sice kvalitou knihám nedosahují, ale mají skvostné herecké obsazení: Lex Barker jako Kara ben Nemsí, Ralf Wolter jako Hádží Halef Omar al Gossarah a Marie Versini coby hlavní ženská hrdinka každého tohoto příběhu.

heavy66
07.07.2022 4 z 5

V Cařihradu-Istanbulu jsem kdysi několik měsíců pracoval. Je to obrovské a zajímavé město, odlišné od naší české reality. Měl jsem příležitost poznat ho z pohledu, který zůstává běžnému turistovi skrytý.
Autodílny na periférii města, ve kterých pracují malé děti, řeznictví na plotě u silnice, noční bar bez alkoholu, bytovky stavěné vedle městské skládky, a spousta milých a obchodně zdatných lidí. Na ochoz Galatské věže jsem také vystoupil, abych si připomněl třetí díl série Ve stínu pádišáha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Z Bagdadu do Istanbulu v seznamech

v dalších seznamech4x