Váňa: Dělám si, co chci! přehled

Váňa: Dělám si, co chci!
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459767/bmid_vana-delam-si-co-chci-xVu-459767.jpg 5 10 10

Je živým symbolem Velké pardubické. Žokej Josef Váňa nejslavnější český dostih vyhrál osmkrát, poslední vítěznou jízdou krátce před svou šedesátkou navíc spustil v zemi regulérní Váňamánii. Je to muž se srdcem žokeje. Vždycky měl v sobě, co je třeba. Odvahu, cílevědomost, tvrdost. Také chytrost. Odolnost proti bolesti, která se naprosto vymyká chápání normálního člověka. A ačkoli často jezdil favority, k smrti rád prožívá příběhy outsiderů, které si jdou k úspěchům proti všem. Tak to dělal celý život. Víra ostatních ho nezajímá. Má svou vlastní. Dělá si, co chce. V knize reportéra deníku Sport Martina Haška otevřeně vypráví o své cestě z malé vesničky do světa sportovních legend. Je to drsný příběh, bolavý. Zároveň úchvatný a zcela neobyčejný. Váňa mluví přímočaře a nejde daleko pro ostřejší slovo. Nemá také problém vytáhnout na světlo světa i velmi osobní momenty, které ovlivnily jeho život. Kniha je navíc doplněna všemi jeho starty ve Velké pardubické, galerií koní, které ovlivnily jeho kariéru, dále unikátním slovníčkem jezdeckého slangu i fotkami z jeho soukromí.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Váňa: Dělám si, co chci!. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

Jana K
12.10.2021 5 z 5

Moc poutavě napsaný příběh legendy Velké pardubické.

Acquenta
24.08.2021 5 z 5

Neuvěřitelný a úžasně napsaný příběh jednoho ,, železného " jezdce. Váňu obdivuji pro jeho tvrdost , pracovitost a obrovský talent . Určitě doporučuji všem přečíst ;)


MildeZ
28.05.2021 5 z 5

Super kniha a formou rozhovoru to mám v oblibě, vůbec tituly pod hlavičkou reportérů z iSportu se mi začínají líbit a chválím ;-) Pro mě jako člověka, co sleduje dostihy, tak jen při Velké Pardubické jsem se dozvěděl mnoho nových informací a pan Váňa je fakt exot, ale hlavně dle mého absolutní profík :-)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Váňa: Dělám si, co chci! v seznamech

v Přečtených13x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit2x