Václav Havel - Portrét kreslený zvenčí přehled

Václav Havel - Portrét kreslený zvenčí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4813/vaclav-havel-portret-4813.jpg 3 6 6

Zaryckyj nabízí ovšem pohled člověka, který má osobní zkušenost specifického druhu – byl totiž do svých dvaatřiceti občanem Sovětského svazu a žil v drsné totalitě. Pomáhá mu to mimo jiné i v analýze Havlových her, kde odhaluje významové prvky, kterým obyvatel Západu nemůže plně rozumět. Jeho kniha nese v českém vydání vedle Havlova jména i název Portrét kreslený zvenčí. Znamená to, že ji psal autor žijící mnoho set kilometrů od Prahy, ale na druhé straně – Zaryckyj mohl chápat to, co se u nás dělo a v jakém prostředí působil do roku 1989 Václav Havel. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Václav Havel - Portrét kreslený zvenčí. Přihlašte se a napište ho.

WEIL
12.09.2011

Pohledy na Václava Havla jsou věelijaké.
Jistí je, že by asi nechtěl být hodnocený za to, na co kladl důraz v době socialismu, za to co řekl ve svých dlouhých hovorech z Lán, kdy se ocitl úplně mimo realitu a za to, že psal v době, kdy mu to něco vynášelo, a pak už se mu nechtělo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Václav Havel - Portrét kreslený zvenčí v seznamech

Václav Havel, 1936–2011