V tieni přehled

V tieni https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459978/bmid_v-tieni-jWn-459978.jpg 4 312 312

Krauzova schopnosť, možno až talent, zapliesť sa do prípadov podfarbených politicko-mocenskými machináciami bola všeobecne známa, preňho charakteristická. Našťastie, nie všetky vraždy vyšetrované na oddelení vrážd boli z tohto súdka. Oveľa častejšie mali ich prípady obyčajný, normálny kriminálny podtón, a tak tomu bolo aj v tomto prípade. Začiatkom zbesilých deväťdesiatych rokov vstupuje na scénu najznámejší sériový vrah Ondrej, zanechávajúci krvavé stopy v troch krajinách. Krauzovi nikto neverí, že bude pokračovať, že stoja na začiatku série brutálnych znásilnení a vrážd. Márne bojuje s vrchnosťou, aby sa sústredili iba na ponožkového vraha - neveria mu, obávajú sa paniky. Proti Krauzovej logike stojí vrahova šikovná taktika - medzi útokmi robí nepochopiteľne dlhé pauzy, ktorých význam, možno odkaz, nevedia detektívi vylúštiť. Práve počas jednej z nich sa stala bizarná vražda, ktorá preverila ich trpezlivosť, postreh, dedukciu. Krauz netuší, či sa nepredvídateľne rýchlo zaktivizoval ponožkový vrah alebo z jeho tieňa vystúpil nový. Ešte stále bojujú s Ondrejom alebo sa im niekto pletie pod nohy?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

V tieni , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V tieni. Přihlašte se a napište ho.

mapet85
17.05.2024 4 z 5

Január 1991. Ponožkový vrah alebo Beštia v ľudskej koži má za sebou už niekoľko brutálnych vrážd v troch európskych štátoch. Partička vraždárov ale o prácu nemá núdzu a okrem pátrania po tomto vrahovi musí riešiť aj iné prípady. Tie idú bokom, keď sa objaví ďalšia obeť, prípad, ktorý sa osobne dotýka našich vraždárov.

„Znásilnil ju? Znásilnenie je, keď žena kladie odpor, keď povie nie. Povedala nie? Dal jej aspoň malú šancu povedať nie? Nedal, podľa detektíva nepovedala nič. Spala, prekvapil ju v spánku, smrť bola pre ňu o to milosrdnejšia.“

Podobne ako v knihe Beštia, aj tu sa stretávame s frustráciou a napätím, snahou o nevyvolanie paniky, aj keď sa na verejnosti už dačo šušká.

„ ... máme zadokumentované tri útoky ponožkového vraha, toto je štvrtý, a my nemáme ani jedinú slušnú stopu.“

Richard Krauz už ako plne etablovaný člen partie si získal uznanie a úctu vďaka svojím schopnostiam a pozorovaciemu talentu. Na mieste činu všetko nasvedčuje na útok ponožkového vraha, ale už tu, a aj pri neskoršom vyšetrovaní mu neujde, že niečo je trošku inak. Ale čo? Prídu na to a chytia toho správneho vraha? Alebo bude naďalej unikať?

Knihu V tieni (vydanú ako 31. v poradí) pre lepšie pochopenie a zážitok odporúčam čítať až po knihe Beštia (vydaná ako 3. v poradí), s ktorou sa táto prelína a autor z nej dosť vyťažil. Hoci je táto o stupeň slabšia, latka je stále vysoká. Navyše Dominik Dán v tejto knihe načrtol ďalšie prípady, ktoré sú len „odbočkami“. Budú doriešené v ďalších knihách ? Nasleduje Bremeno minulosti.

Viac mojich príspevkov na IG : https://www.instagram.com/citam_teda_som/

TerkinKnižnySve
16.05.2024 5 z 5

Dominik Dán - V tieni

Počet strán: 293
Vydavateľstvo: Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh
Žáner: #detektívka #thriller

V chronologickom poradí 7 kniha

Musím povedať, keďže nečítam anotaciu, že som bola pol knihy v úplnej riti s toho o čo tu sakra ide?

Ešte, že to bolo v ramci SČ a spolučitelia mi to trošku objasnili

Kto mohol byť tak zvrátený aby dokázal napodobniť ponožkového vraha? Kto má natoľko silný žalúdok aby dokázal vraždiť tak ako on?!

Naši vraždári mali veľmi ťažkú úlohu a hoci sme si všetci mysleli, že to je ponožkovy vrah, na pár drobnosti jeho tieň zabudol!

Opäť výborná Dánovka!

Dej bol rýchly, samozrejme i vtipný ich humor je ako droga!

Priznám sa, že vraha som si tipla a moj tip bol konečne správny!! (huraaa tlieskajte so mnou!! Kolombo sa môže schovat! )

Len som zvedavá kedy a ako vyriešia tu kostru z lesa?

Teším sa na 8 časť Bremeno minulosti

Ďakujem za #spolocnecitanie
Martin Petráš
Zuzana Žužu Dobiasova
Krista Kiksi Divínová Jana Pumprdlik Zouharová Anna Slobodnikova Anastázia Gorčošová Katarína Jantoláková Júlia Júlia
A samozrejme za knihu Dominik Dán

Kniha č. 119/2024

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram
#milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihyslovenskychautorov #dominikdan #vtieni

Obsah:

Ešte stále bojujú s Ondrejom alebo sa im niekto pletie pod nohy?

Kami33
20.04.2024 5 z 5

Hezké jako vždy.

Knižní novinky (20. týden)

16.05.2021

Knižní novinky do konce roku

13.12.2020

Knižní novinky (50. týden)

06.12.2020

Kniha V tieni v seznamech