V Sudáne přehled

V Sudáne
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454478/v-sudaneclH9AI-iOG-.jpg 4 150 150

V zemi Mahdiho série

Slávny a udatný Kara ben Nemsí s priateľom Ibn Nílom má pred sebou dlhú a nebezpečnú cestu. Pri putovaní močaristým povodím Bieleho Nílu neopatrnosťou chvastúňa Selima padnú do rúk tým, ktorých prenasledujú - lovcom otrokov. Dobrodružný román pre mládež i dospelých osviežený svojským humorom Karla Maya je zdrojom informácií o živote, vzťahoch a viere ľudí afroarabského sveta.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Epos (SK)

Im Sudan , 1896

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V Sudáne. Přihlašte se a napište ho.

milan3144
27.05.2022 4 z 5

Čtyři, ale musím si od té až svaté čistoty hlavního hrdiny odpočinout. Mám v plánu se s ním zase setkat v další sérii, ale pokud bych do ní šel hned, určitě by se to promítlo v nižším hodnocením. Prostě dám si teď na nějakou dobu pauzu od souboje dobra se zlem a budu konzumovat jiné žánry.

danny_21
09.06.2021 3 z 5

Na březích Nilu / Otec Pěti Set / Mahdí ve starším vydání ( a celý cyklus v zemi Mahdího ), jsou možná tím nejpovedenějším dobrodružstvím v rámci Orientu či Dalekého Východu, které Carlos předal čtenářskému světu. Kara ben Nemsi effendi se potýká s tlupou lovců lidí obklopen typickými černobílými postavami, tentokrát ale s několika výjimkami - u jejichž tlučhobovských hlášek jsem se místy opravdu bavil, a třeba Otce Pěti set - který mi jako jinochovi objasnil, že baštonáda nemá s jídlem nic společného ) . Akce dostatek, sem tam nějaká ta krev, podávání křesťanského přesvědčení a vyprošování milosti pro darebáky u rajise effendiná ve skoro snesitelné míře, leč finální zúčtování s Ibn Aslem dost zklamání - 60 %

Disease
12.04.2021 4 z 5

Jednoznačně nejlepší z celé trilogie. Sice je to jen ukončení honu na Ibn Asla a dvě delší povídky, které jsou do knihy naroubovány pomocí oslího velemostu, ale jakmile se May přepne do "režimu Halef" je to najednou úplně jiná liga.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V Sudáne v seznamech

v dalších seznamech1x