Umění jako princip a zákonitost: K dějinám a metodologii umění Vojtěcha Birnbauma přehled

nehodnoceno
Umění jako princip a zákonitost: K dějinám a metodologii umění Vojtěcha Birnbauma https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439140/mid_umeni-jako-princip-a-zakonitost-k-d-Q4b-439140.jpg 0 0 0

Tato publikace byla vydána jako součást výstavy Vojtěch Birnbaum: Princip umění, kterou uspořádal Archiv výtvarného umění v Centru současného umění DOX v Praze v roce 2017 u příležitosti 140. výročí narození předního českého historika umění Vojtěcha Birnbauma (1877-1934), zakladatele vědeckého zkoumání výtvarného umění u nás. Přehledně shrnuje aspekty Birnbaumovy teorie "principu" a "zákonitosti" umění, jak je sledoval a rozpracoval zejména ve 20. a 30. letech 20. století. Zároveň sleduje zakořenění Birnbaumovy teoretické práce v širších kruzích dobového evropského uměleckohistorického i filozofického myšlení a dopad jeho formulace uměleckého "vývoje" na další generace historiků umění.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Umění jako princip a zákonitost: K dějinám a metodologii umění Vojtěcha Birnbauma. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Umění jako princip a zákonitost: K dějinám a metodologii umění Vojtěcha Birnbauma v seznamech

v dalších seznamech1x

dějiny umění

Autorovy knížky

Tomáš Murár
slovenská, 1990
2017  0%Umění jako princip a zákonitost: K dějinám a metodologii umění Vojtěcha Birnbauma