Tučňák a smrt přehled

Tučňák a smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80468/bmid_tucnak-a-smrt-3Px-80468.jpg 3 17 17

Hlavním hrdinou románu je snílek Viktor Zolotarjov. Život v Kyjevě let devadesátých, plném zbohatlíků a městě mafie, je těžký. Bez peněz a bez přítelkyně sdílí domácnost s tučňákem Míšou – zoologická zahrada už byla zcela bez prostředků, a tak věnovala zvířata těm, kdo je mohli uživit. Viktor píše jen nedokončené romány a všechno do šuplíku. Jednoho dne se na něj však přece jen usměje štěstí – šéfredaktor známého kyjevského deníku mu nabídne stálou práci a dobře placené místo: Viktor má do zásoby připravovat nekrology o známých, bohatých a významných lidech, kteří zatím ještě nezemřeli. Jako každý autor by své texty rád viděl otištěné, ale jak se bohužel zdá, mají VIP osoby velice tuhý kořínek. Při sklence vodky si na to Viktor postěžuje jednomu příteli svého šéfa. Když pár dní poté otevře noviny, vidí, že se jeho přání vyplnilo až znepokojivě rychle…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Galén

Smerť postoronnego , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tučňák a smrt. Přihlašte se a napište ho.

Milan81
21.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Zajímavé čtení i když ty příběhy se šéfredaktorem jsou uvěřitelné asi tak jako domácí mazlíček tučňák s transplantovaným srdcem dítěte nebo dva dny nepřetržitých výher v kasínu. 60%

Alushka07
23.05.2022

moc hezky se četla...upřímně jsem fandila spíš tučňákovi než hlavnímu protagonistovi, ale člověk nemůže mít všechno

dlabikk
14.04.2022 3 z 5

Když jsem si knihu kupovala v Levných knihách, neměla jsem velké očekávání. Zajímavý příběh a určitě stojí za přečtení a vydržet až do konce, který jsem naprosto nečekala :o)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tučňák a smrt v seznamech

v Právě čtených1x

Ukrajina tučňáci ukrajinská literatura