Tři povídky od Berty Mühlsteinovy přehled

Tři povídky od Berty Mühlsteinovy https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 3 1 1

Soubor obsahuje tři povídky s názvem Král Podskalí, Poslední hostinská U Tří zvonků a Brněnský drak.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři povídky od Berty Mühlsteinovy. Přihlašte se a napište ho.

los
29.07.2020 3 z 5

mé první seznámení s autorkou, na kterou mne "upozornil" Neruda, s ohledem na dobu vzniku a "ženské" téma docela poutavé vyprávění, samozřejmě typicky schematické, výchovné a velmi tendenční; první povídka/novela o rodinných vztazích se odehrává v předbřeznové době v Praze a na Šumavě, řeší hlavně sociální nepoměr a končí nečekaně přemrštěných vlasteneckým patosem, obsahuje ale mnoho zajímavých dobových reálií; druhá povídka je historická, hádal bych, že jde o přepracování místní pověsti doplněné milostnou zápletkou; třetí povídka s "moderní" vztahovou zápletkou o odměněné ctnosti a věrnosti je nešikovně zasazena do pozdního středověku a žánrově kolísá někde mezi převyprávěním regionální pověsti a pohádkou (rytíř vracející se z křížové výpravy zabije draka a dostane za to ženu a nemovitý majetek)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tři povídky od Berty Mühlsteinovy v seznamech