Tři opice přehled

Tři opice https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469664/bmid_tri-opice-eq6-469664.jpg 4 128 128

Zlo má mnoho tváří. V kriminálních povídkách policisty Davida Urbana se potkáváme se sériovým vrahem, který u svých obětí zanechává figurku tří opic. S policistou, který má v popisu práce chránit, ale dělá opak. S fantomem, který unese manželku doktora Johna Watsona, přítele Sherlocka Holmese. Co je spojuje? Touha po pomstě. Na světě přece není staršího a častějšího motivu pro zločin. Pro vraždu. Vraždu promyšlenou a do detailu naplánovanou, protože jak praví staré přísloví, pomsta chutná nejlépe zastudena…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři opice. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
09.10.2023 4 z 5

Tak toto je místy hodně silná káva. Naštěstí neotráví. Autorovým šedým buňkám mozkovým se podařilo sestavit příběhy velmi důvtipně a s udivující tematickou pestrostí.

Ava365
01.08.2023 3 z 5

Jako by knihu nepsal jeden autor, úroveň jednotlivých povídek se výrazně liší. První dvě povídky jsou klasické kriminální příběhy psané člověkem, který o policejní práci hodně ví. Bohužel literární stránka trochu pokulhává. Ovšem případy s detektivem Poirotem vůbec nechápu. Co to mělo být? Nejvíce se mi líbila povídka Superhrdina, i když i ta by šla napsat lépe. Takže od přečtení neodrazuji, navíc teď v létě je ta správná doba pro tuto knížku.

drakamena
01.06.2023 3 z 5

Kniha kriminálních povídek. První dvě, Tři opice a Krvavý rok, se mi moc líbily. Stejně jako trochu hororový příběh Panenky. Superhrdina ve mně zanechal smutek, pocit zmaru. Zbytek mě až tak moc neuchvátil. Takže tak půl na půl.

Knižní novinky (30. týden)

19.07.2020

Kniha Tři opice v seznamech