Tri gaštanové kone přehled

Tri gaštanové kone https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207827/bmid_tri-gastanove-kone-207827.jpg 4 158 158

Pohrúžený do myšlienok, vracal som sa pred večerom domov cez les, hustý ako decembrová tma, lebo v tom kraji sú také husté lesy. Vracal som sa na svojom gaštanovom koni a počúval som v prenesmiernej tichosti hôr cengot jeho kopýt, ktorý sa strácal medzi ťažkým a jednozvučným hučaním stromov.

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Tri gaštanové kone , 1940

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tri gaštanové kone. Přihlašte se a napište ho.

JohnMiller
18.12.2023 5 z 5

Priznám sa: slovenských klasických autorov mám vo svojej knižnici toľko - že to dokážem spočítať na jednej ruke Predsa len na základnej škole to do nás hustili, rovnako na strednej takisto - nie práve pre mňa, najšťastnejším spôsobom. Takže som bol skôr demotivovaný než nabudený na diela ktoré sa u nás stali úspešné. Tri gaštanové kone je celkom dobrý príklad. OG výtlačok z roku 1967 bol sympaticky tenký, tak si hovorím: skúsim.....

A musím povedať, že vááu. Taký funkčný dej som veru nečakal. psychologické profily postáv sú také realistické, že som ostal príjemne omámený. Myšlienkové pochody s komentármi ktoré vysvetľujú aj jednoduchším jazykom mechanizmy ktoré prechádzajú mysľou postavy - ma skutočne prekvapili. Ten svet funguje aj bez dlhočizných Hugovo-Balzacových opisov. Toto dielo si podľa mňa zaslúži byť natoľko ospevované.

Tamirai
24.10.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Príbeh je úžasný a ja som rada, že som si knihu prečítala a vychutnala v pokoji každú jednu stránku a veru.
Jazyk, ktorý autorka používala, slovné spojenia, metafory a prirovnaniaohromilo ma to všetko.

Novela je oproti románu krátke dielo, ale načo viac slov, keď sú tak trefné a vypovedia všetko, čo treba a zvyšok doznieva medzi riadkami?

Rozhodne som ju nečítala poslednýkrát.

jezo31
24.11.2022 5 z 5

Podľa mňa je to jedna z kníh, ktorú by som zaradil medzi najlepšie diela v rámci slovenskej literatúry. Čítalo sa mi to jedným dychom. Myslím si, že ide o knihu s dobrým príbehom, vhodne a presne vykreslenými postavami, zápletkou s láskou, zaujímavou myšlienkou spojenou aj s negatívnymi pasážami v knihe, ktoré nie každému sadnú a tiež s prepojením na tradičnú vieru spájanú so Slovákmi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tri gaštanové kone v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x

slovenská literatura naturalismus slovenské romány

Část díla

Margita Figuli