Třetí oko přehled

Třetí oko https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37435/bmid_treti-oko-dsx-37435.jpg 4 190 190

Autor vypráví příběh svého dětství, který je pro Evropana nebo Američana neuvěřitelný. Ve věku sedmi let je podle tradice na základě předpovědi astrologů svojí rodinou vyslán, aby se vyučil mnichem a lékařem. Je přijat do lamasérie v Čokpri, kde vládne velmi přísný režim. Jeho učitelem (guruem) je moudrý láma a lékař Mingjur Tundrup, s jehož pomocí postupně dosahuje vyšších zasvěcení a hlubokých poznání.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Paseka , Trigon

The Third Eye , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Třetí oko. Přihlašte se a napište ho.

Hobo
28.01.2024 odpad!

Dlouho jsem přemýšlel, jak hodnotit. Čte se to docela dobře, ale vzhledem k autorovu pozadí nemá kniha žádnou informační hodnotu. Když jsem si pak vybavil, jak jsem vyhodnotil Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch, tak toto je o řád níž.

gabriel375
24.01.2024 5 z 5

No jóoo. priateľ Lobsang. Dnes už je pre ľudí naozaj neznámym pojmom, ale v deväťdesiatkach jeho opisy tibetskej výuky z pohľadu malého chlapca a života v Lhaskom kláštore Čakpori, boli šokujúcim mementom,nadchádzajúcej činskej invázie, ale najmä , ako fungoval izolovaný Tibet v 50.rokoch .Ž ivot privilegovaného a nadaného akolyta ,cez Lamu až po uznané vtelenie Lobsanga. Prvé 4 knihy sa až po toľkých rokoch ukazujú ako pravdivé, stále žasnem, keď sa dočítam o rôznych objavoch a vybaví sa mi z podvedomia kniha, kde p.Hoskins tvrdenia písal 40 rokov predtým Jeho skvostné dielo slov kazí až absurdná chamtivosť vtedajších 2 vydavateľstiev, ktorí stavili na senzáciu , riadne zneužili nepohyblivého a skromne žijúceho "spisovateľa"a v jeho mene a po jeho smrti ďalej vydávali "hovadiny", ,v ktorých kvôli predajnosti stvorili paperbeky za 10 centov . V tomto prípade sa temnota a svetlo pekne podelili . U mňa majú v knižnici ale stále veľmi vysoké miesto prvé 4 Lobsangove knihy .

Majto
06.05.2022 3 z 5

Čítal som v dávnych 90-tych rokoch knihy Lobsanga Rampu a bol som z nich nadšený. Vybral som si z nich svoje a šiel som ďalej. Keď som Tretie oko čítal teraz, už asi chýbal ten moment prekvapenia a už to na mňa až tak nezaberalo, no stále som našiel dosť častí, ktoré ma dokázali pobaviť. Isto vyhrabem aj ďalšie knihy a strávim s nimi niekoľko chvíľ.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Třetí oko v seznamech

v Právě čtených5x