To najlepšie v živote přehled

To najlepšie v živote https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474763/bmid_to-najlepsie-v-zivote-MEy-474763.jpg 4 280 280

Viacgeneračný román o štyroch dcérach, ktoré ľahkovážne rozdúchavajú starú rivalitu, a jednom dávno pochovanom tajomstve. Keď sa Marilyn a David v sedemdesiatych rokoch do seba zaľúbia, žijú v blaženej nevedomosti. Netušia, čo všetko ich čaká. O mnoho rokov prežívajú ich dospelé, celkom rozdielne dcéry ťažké časy. Wendy ovdovela veľmi mladá a útechu hľadá v alkohole a u mladších mužov. Violet je právnička, ale zostala doma s dvoma malými deťmi, trpí úzkosťou a pochybuje o sebe. Liza je neurotička, čerstvo vymenovaná za profesorku. Neplánované tehotenstvo ju nepríjemne zaskočí a ona váha, či dieťa vôbec chce. Grace je najmladšia dcéra, ktorá žije v klamstve a nikto z rodiny to netuší. Na scéne sa napokon vynorí Jonah Bendt, chlapec, ktorého sa pred pätnástimi rokmi vzdala jedna zo sestier, a postupne sa nám odkryje pestrá minulosť rodiny Sorensonovcov, roky poznačené dospievaním detí, zatrpknutosťou, ale aj chvíľami radosti, vďaka ktorým život stojí za to.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Most Fun We Ever Had , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize To najlepšie v živote. Přihlašte se a napište ho.

keny
30.04.2024 4 z 5

Ke konci už jsem to chtěla mít za sebou, nějak jsem z té knihy neměla úplně nejlepší pocity. Rodiče byli sympatičtí, ale u dcer jsem měla problém...jestli je mít ráda, jestli jsou mi sympatické, jestli toho tragického už není moc. Jestli toho jizlivého humoru není moc. Takže jsem si oblíbila Davida, Jonaha, jejich vztah byl opravdu upřímný, čistý. A nakonec jsem si i poplakala a chvíli mi všichni chyběli

Parwana
30.03.2024 odpad!

Od knihy jsem měla velká očekávání, bohužel jsme si nesedly. Ze začátku to bylo tak zmatené a překombinované, že už jsem nemohla číst dál. Škoda.

Anie94
15.12.2023 4 z 5

Romány, které se odehrávají ve dvou časových rovinách mám moc ráda. Můžeme tak přesně zjistit co rodinu dovedlo tam kde jsou. Je to kniha hodně ze života, každého z nás může něco takového potkat. Hodně se mi líbil pohled autorky, že děti, které pocházejí ze šťastných manželství rozhodně automaticky také nemusí být šťastni. Všechny dívky se touží se svými životy vyrovnat rodičům, ale ve skutečnosti je velmi těžké toho dosáhnout. Je to čtivý román, každá z postav má výborně vykreslenou osobnost. Jako se střídají linky časové, tak se střídají i vypravěči a vy tak máte komplexní a dokonalý přehled o tom, co se v rodině děje.

Knižní novinky (32. týden)

08.08.2021

Knižní novinky (18. týden)

02.05.2021

Jak je možné, že člověka, kterého si vypěstujete z vlastního těla, ze své živé tkáně, najednou nemůžete poznat?

Tak to měla Marilyn téměř odjakživa, úzkost ji pobízela vyhledat zvířeckou útěchu v manželově náruči.

Možná se normálnost dědí ob generaci, podobně jako holohlavost.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha To najlepšie v živote v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech3x