Teológia tela pre začiatočníkov přehled

Teológia tela pre začiatočníkov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332201/bmid_teologia-tela-pre-zaciatocnikov-kDB-332201.jpg 4 16 16

Teológia tela, názov súboru prejavov Jána Pavla II. o láske, manželstve, sexualite a zodpovednom rodičovstve, je mnohými považovaná za skutočnú revolúciu v katolíckom chápaní sveta a človeka. Napriek tomu zostáva veľkej časti kresťanom úplne neznáma. Nie je je jednoduché prečítať a do všetkých detailov pochopiť knihu s takmer 600 stranami, písanú hutným filozofickým štýlom. Je to ako keď sa vyberáme do neprebádanej krajiny: potrebujeme sprievodcu. A práve preto vznikla táto kniha. Teológia tela pre začiatočníkov sviežim spôsobom "prekladá" ohromujúce posolstvo Jána Pavla II. do jazyka bežného čitateľa. Stránku za stránkou, odstavec za odstavcom odkrýva hlboké súvislosti medzi sexualitou a najdôležitejšími otázkami ľudskej existencie: Aký je zmysel a cieľ nášho života? Prečo nás Boh stvoril ako muža a ženu? Prečo nás sexualita tak priťahuje a zároveň znepokojuje? Aký význam má zrieknutie sa manželstva v celibáte?... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Novo Millennio

Theology of the Body for Beginners: A Basic Introduction to Pope John Paul II's Sexual Revolution

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Teológia tela pre začiatočníkov. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Knihu určitě doporučuji, protože je na dané téma napsaná velmi čtivě a srozumitelně.

Lilda
13.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Více srozumitelnější spíše pro věřící a katolíky, kteří můžou více autora pochopit. Určitě doporučuji. Vše je dobře vysvětleno.

ctecka_knih
08.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Autor velmi srozumitelně převádí slova sv. Jana Pavla II. do mluvy obyčejného člověka. Je tam několik velmi výstižných modliteb a já zde našla tu hlavní odpověď na moji velkou otázku. Opět nezůstane pouze u jednoho přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Teológia tela pre začiatočníkov v seznamech