Zrnko pravdy přehled

Zrnko pravdy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283856/bmid_zrnko-pravdy-RgO-283856.jpg 4 158 158

Teodor Szacki série

Čerstvo rozvedený prokurátor Teodor Szacki opúšťa svojou rodinu aj Varšavu. Na vlastnú žiadosť sa presťahuje do Sandomierzu, malebného mesta s temnou minulosťou, kde bývali pogromy na dennom poriadku. Staré predsudky dodnes pripomína obraz visiaci v katedrále, na ktorom Židia vraždia novorodencov. Znaky rituálnej vraždy nesie aj telo ženy nájdené krátko po Szackého príchode do mesta. Hrozí, že sa opäť rozhoria tlejúce antisemitské vášne.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Premedia

Ziarno prawdy

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zrnko pravdy. Přihlašte se a napište ho.

hromes
23.02.2022 5 z 5

Výborná detektivka, jsem z ní nadšený snad ještě víc než z prvního dílu. Kromě napětí se čtenář dozví také něco o nedávné historii a současnosti Polska.
A jako reklama na město Sandoměř je kniha naprosto dokonalá.

Gracian1964
24.01.2022 5 z 5

Pekne vymyslené a dobre napísané. Musím priznať, že český preklad je omnoho lepší, prvý a tretí diel čítam v slovenčine a je to zreteľný rozdiel k horšiemu. Túžba pozrieť si mesto Sandomerz vyvstala aj u mňa.

tonysojka
30.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Velmi zajímavý vhled do "třinácté komnaty" našich severních sousedů ,co se týče jejich soužití s Židy .Oceňuji upřímnost v tématu a věrohodnost popisu stavu muže, kterému se podařilo perfektně rozbít vlastní rodinu.
Ovšem téma židovských pogromů a legend se mi zdá příliš krkolomně naroubováno na kriminální případ tzv. "normální domácí zabijačky ze žárlivosti".
Přesto se mi to líbilo více jak některé "severské "krimi" ,jenž se u nás vydávají snad rychleji a v množství větším, než vyjíždějí auta z Hyundai z Nošovic.
A Sandoměř popsána tak ,že mám chuť na výlet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2011 - Cena Nagroda Wielkiego Kalibru (kriminální román)

Kniha Zrnko pravdy v seznamech

v Právě čtených2x