Tajný deník Hendrika Groena přehled

Tajný deník Hendrika Groena https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538275/bmid_tajny-denik-hendrika-groena-6640af5031a6b.jpg 4 285 285

Hendrik Groen série

Hendrik Groen je sice starý, ale sám nemá staré lidi rád. Ještě si chce na světě něco užít! Nechce jen popíjet slabý čaj a pěstovat muškáty, jako to dělají jeho vrstevníci. O svém životě v domově důchodců si píše deník, v němž odhaluje všechny své vzestupy a pády, například pokus o založení anarchistického klubu Staří-ale-ne-mrtví. A když se k němu nastěhuje žena, po které vždy toužil, podnikne něco, co bude mít zábavné, něžné, ale i devastační následky.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: audiokniha , XYZ (ČR)

Pogingen iets van het leven te maken , 2014

Interpreti: Jiří Žák

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajný deník Hendrika Groena. Přihlašte se a napište ho.

sidonka
06.01.2024 5 z 5

Otevírala jsem tuto knihu s obavami, ale velmi mile překvapila, super akční důchodci, kteří si snaží užívat život, vtipné pasáže, takovou partu v důchodovém věku bych taky uvítala

mila2411
05.11.2023 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavé, takové jiné... důchodci v akci zaujali, občas to malinko drhne, trošinku nudí, ale jinak fajn.

fénix56
30.10.2023 5 z 5

Kniha mne příjemně překvapila, i když se nečetla úplně lehce. Přestože vypravěč Hendrik umí být vtipný, občas jsem zamáčkla slzu dojetí.

Trávit podzim svého života bych nechtěla v domově důchodců. Ale pokud tomu tak bude, chtěla bych mít kolem sebe partu z klubu Staří-ale-ne-mrtví. A hlavně citlivého a empatického Hendrika.

Překvapilo mne, že nizozemští důchodci řeší úplně stejné problémy jako ti čeští. A to brblání asi nezáleží na státu, ale na lidech. Proto mi byl sympatický Hendrik, který nebrblal, ale konal. Jako třešnička na dortu na mne působily často "nekorektní" Hendrikovy průpovídky.

Tajný deník Hendrika Groena - Nejlepší nizozemská kniha roku

27.05.2017