Tajemství Zlatého květu přehled

Tajemství Zlatého květu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499876/mid_tajemstvi-zlateho-kvetu-OAU-499876.png 4 23 23

Taoistický text zdůrazńuje nedokonalost vnějšího světa, proto člověk nachází spásu v nehybném pólu všech jevů. Zde spočívá cesta k věčnému životu ... Základní taoistický spis značně podléhá vlivu buddhistických a konfucianistických myšlenkových systémů. Svazek rovněž obsahuje komentář německého sinologa Wilhelma o původu a obsahu Tajemství zlatého květu. Jungův komentář využívá teorie kolektivního nevědomí k zobecńujícímu srovnání duchovního života západního a východního člověka.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Náboženství
Vydáno: , Vyšehrad

Geheimnis der Goldenen Blüte - Ein chinesisches Lebensbuch

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství Zlatého květu. Přihlašte se a napište ho.

MarťaVigo
13.01.2024 4 z 5

V knize Tajemství zlatého květu zde C.G. Jung popisuje Taoismus, i s komentáři a předmluvou...knihu přeložil Richard Wilhem z čínštiny, do němčiny, a požádal svého
přítele Junga , aby ji psychologicky okomentoval, je to kniha zejména pro meditační cvičení, umožňující adeptovi meditací, vymanit se z pout světa, a hlavně dosáhnout zdraví a zrození!

desert.fox
27.07.2019

Není to snadné čtení.
Mé hodnocení knihy vychází jen z toho, co jsem pochopila - hlavně z Jungových poznámek. Ostatní víceméně nehodnotím: Nejsem příznivcem východních nauk, jsou mi vzdálené odlišným pojetím.

Jandýs
02.06.2019 3 z 5

Velice náročná četba, řekla bych, že opravdu jen pro čtenáře, kteří se východní kulturou hlouběji a déle zabývají. Nicméně rozbor, pohled na věc pana C.G.Junga je zajímavý.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemství Zlatého květu v seznamech

v Právě čtených4x