Tajemství prahu přehled

Tajemství prahu
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195729/mid_tajemstvi-prahu-Zpa-195729.png 5 7 7

Autor líčí v této knize duševní a duchovní děje probíhající zvýšenou měrou v každém člověku, který se cvičeními a meditacemi zajímá o sebepoznání a nadsmyslové světy. Vylíčené děje jsou také mistrným psychologickým rozborem, který nám bude pomáhat překlenout problémy současného duševního života, jako je vztah zesíleného myšlení a cítění, vztah rozvíjení lotosových květů (čaker) a morálky. Přednáškový cyklus je doplněný motivy oken Goetheana s vysvětlivkami.... celý text

Vydáno: , Fabula

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství prahu. Přihlašte se a napište ho.

juvelinokivi
24.03.2019 5 z 5

Kniha je vlastně cyklus přednášek, které pronesl R. Steiner po premiéře svého čtvrtého (posledního) mysterijního dramatu v roce 1913. Stejně jako Steinerova dramata jsou i tyto přednášky věnovány pronikání člověka k duchovním světům (situace z dramat jsou tu také uváděny jako příklady k dokreslení \"situací\", s nimiž je možné se setkat při překračování prahu do nadsmyslových světů). Tomu, kdo nikdy nečetl žádný ze Steinerových textů, musí být kniha zákonitě nesrozumitelná, protože se tu operuje s termíny, které předpokládají poučeného posluchače (čtenáře), neboť přednášky byly určeny členům Anthroposofické společnosti. K seznámení se Steinerovou duchovní vědou bych doporučila například knihu \"Jak dosáhneme poznání vyšších světů?\", kterou jsem začínala já. :)

Jelitovna
19.05.2018

Zvláštní, že tahle kniha má 100% pozitivní hodnocení. (Ale komentář žádný.) Mně byla dosti nesrozumitelná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemství prahu v seznamech

v dalších seznamech2x