Světová školní četba na dlani přehled

Světová školní četba na dlani https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149218/svetova-skolni-cetba-na-dlani-149218.jpg 3 5 5

Základní informace o obsahu děl nejvýznamnějších autorů klasické i současné světové literatury. Každé heslo obsahuje stručnou informaci o autorovi a obsah jednoho jeho díla. Hodnocení díla je stručné. Příručka obsahuje některé autory, kteří nebyli uvedeni v mnohem lepším Slovníku světových literárních děl a je vybavena rejstříkem děl, autorů i anonymních děl a soupisem nositelů Nobelovy ceny za literaturu (do roku 1999). Toto vydání je opatřeno navíc dodatkem, ve kterém jsou opraveny či doplněny údaje u některých autorů. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Světová školní četba na dlani. Přihlašte se a napište ho.

JLČ
05.12.2020 2 z 5

Neříkám, že ta kniha není užitečná, pro mne je ale zklamáním. Bez jakéhokoliv úvodu a vysvětlení zde nacházíme podivnou směs dominující literatury 20. století marxistických a demoliberálních hodnot, s mírnou příměsí antické klasiky, několika málo středověkých děl a špetky děl barokních. Krom toho typografická úprava (za níž autorka zřejmě neodpovídá) přináší nepříjemný drobounký typ písma. Text má formální jazykovou úroveň, ale ta selekce autorů i děl je hodně špatná. Něco takového, jako je světová školní četba, vyžaduje několik dílů, např. rozdělených podle století, a to poctivý výběr, nikoliv jen ideologický. U klasiků tu chybí ta nejkrásnější díla! Proti tomu jsou podobné starší obsahové knihy daleko lepší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Světová školní četba na dlani v seznamech