Svet živočišnej ríše přehled

Svet živočišnej ríše
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238667/bmid_svet-zivocisnej-rise-hRg-238667.jpeg 5 92 92

Pestrosť, rozmanitosť a krása živočíšnej ríše vždy pútali deti, mládež i dospelých, mali vždy veľa milovníkov a záujemcov. Touto knihou sa po prvý raz dostáva slovenskému čitateľovi kompletné dielo o známych i menej známych živočíchoch celého sveta. Pútavý a zaujímavý text o vzhľade, spôsobe života a charakteristických vlastnostiach živočíchov je doplnený peknými a výstižnými farebnými ilustráciami. Abecedné usporiadanie hesiel umožňuje dobre a rýchlo orientovať sa v knihe aj takým čitateľom, ktorí nemajú presnejšie predstavy o odbornom usporiadaní a triedení početnej a pestrofarebnej fauny. Dielo bolo preložené z veľmi úspešného anglického originálu, ale je čiastočne upravené a doplnené zaujímavými údajmi o zvieratách žijúcich v našej vlasti. Rozsiahly register slovenských i odborných názvov uľahčuje prehľad aj o takých druhoch, ktoré sa uvádzajú v texte pod jednotlivými rámcovými heslami. Je to kniha pre celú rodinu, radi po nej siahnu deti, mládež i dospelí. Mládež si tak môže dopĺňať vedomosti nadobudnuté v škole, dospelí osviežiť to, čo sa kedysi učili, o čom čítali, prípadne čo videli v obľúbených televíznych prírodovedných seriáloch. Predkladáme túto úspešnú farebnú encyklopédiu v slovenskom znení s presvedčením, že splní očakávanie milovníkov živej prírody.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Věda
Vydáno: , Osveta (Martin)

The Children´s Animal World Encyclopedia in Colour , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svet živočišnej ríše. Přihlašte se a napište ho.

Achillesaželva
13.10.2023 5 z 5

V době, kdy nebyl internet, tak jako děti jsme toto měli jak největší poklad pokladů. Těžko říct, co je lepší... My, kdo jsme vyrůstali ještě bez počítače, oceňujeme snad dnes i to, že kontakt s knihou nás naučil jakési kázni a úctě k informacím a obrázkům, které "se neválely" jen tak na každém kroku. Ale to ze mne promluvila i částečně neoprávněná nostalgie.. dnešní možnosti vzdělávání jsou naprosto úžasné a jen, ať z nich všichni čerpají, kolik jen obsáhnou!

cvpython
31.08.2023 4 z 5

Některé zvířata již mají jiné zařazení a latinské názvy, ale stále je to kniha s obsahem základních informací, která by neměla chybět v knihovně milovníka přírody.

n.ezn.amy
22.06.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsme měli doma v knihovně a od mala jsem v ní moc rád listoval. Průvodce zvířecí říší, kde jsou podrobně popsaní zástupci fauny od A do Ž, jejich způsob života, výskytu a i včetně fotografií. V dnešní době internetu, kdy si vše můžete online najít, se už dostane trochu do pozadí, ale to nic neubírá na její kvalitě

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svet živočišnej ríše v seznamech