Svěřený čas přehled

Svěřený čas
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531098/bmid_svereny-cas-65b92bc36f8b8.jpg 4 7 7

Nezapomenutelný příběh dívky Šeherezády a starobylého tureckého města. Jednoho podzimního večera roku 1905 se v prastaré Smyrně narodí holčička, která vyrůstá v řecké rodině obklopená vůní fíků a siluetami minaretů. Idylu však přeruší pád osmanské říše, po němž se ze sousedů žijících pokojně vedle sebe náhle stanou nepřátelé. Město pustoší požár a tři rodiny jedna řecká, jedna turecká a jedna levantská se snaží zachránit to, co je jejich srdcím nejbližší. Tajemná vypravěčka, tichá Šeherezáda, skrze vyprávění o Smyrně postupně odhaluje svůj životní příběh o probuzení v zahradě tureckého plukovníka, o životě v nové rodině i o neobvyklém citu, který se postupem času mezi ní a plukovníkem probudil.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Host
Originální název:

Emanet Zaman , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svěřený čas. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2)

denisa7430
22.05.2024 5 z 5

Jsem unešena - příběhem i zpracováním.
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla.

Jane2016
09.05.2024 4 z 5

Musím říct, že historické romány nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale když už nějaký začnu číst, vkládám do něj plné naděje. A přesně tak tomu bylo i u tohoto příběhu, který mě nadchl svou anotací a rozhodla jsem se, že se pustím do čtení!

Příběh se mi četl skvěle. Ačkoliv má kniha přes 500 stran, měla jsem dočteno poměrně rychle. Celý příběh je protkaný vpádem osmanské říše, nebezpečím, ale i příběhem lásky. Zkrátka historický román, jak má být!

Během čtení jsem zažívala snad všechny možné pocity, ale ve výsledku jsem opravdu ráda, že jsem se do čtení pustila. „Svěřený čas“ je totiž nezapomenutelný příběh a pokud se rozhodujete, zda si jej přečíst, či nikoliv, pusťte se do něj. Věřím, že nebudete litovat.


Související novinky (1)

Prokleté královny, Život na míru a další knižní novinky (13. týden)

24.03.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Svěřený čas v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených8x
v Doporučených1x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst55x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

turecká literatura

Autorovy knížky

Defne Suman
turecká
2024  89%Svěřený čas