Studený vrch přehled

Studený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340708/bmid_studeny-vrch-ewR-340708.jpg 4 71 71

Chladná hora je příběh zraněného vojáka Konfederační armády Inmana, který krátce před koncem občanské války dezertuje a vrací se domů za láskou svého života Adou Monroe. Inmenovo putování se prolíná s Adiným bojem o přežití na otcově farmě. Příběh zachycuje, jak válka mění životy nejen obyvatelů Chladné hory, ale také všech, které Inman na své pouti zničenou zemí potká.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Cold Mountain , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Studený vrch. Přihlašte se a napište ho.

Artep071
15.01.2022 4 z 5

Miluju ty dva a to co mezi nimi je, ale tak strašně se to vleče až to kazí celkový dojem z nádherného příběhu. V ojedinělém případě je film lepší než kniha a zde to bohužel platí. Přesto velmi , velmi hezký příběh .

Kerberos
13.07.2020 4 z 5

Knížky z občanské války čtu ráda,tahle je velmi obsáhlá popisy krajiny,zvyků,zemědělských prací.Příběh Inmana a Ady,jejich toužení a soužení,válečných útrap.Filmové zpracování je skvělé a knihu předčí,což se často nestává.

Abroš
13.04.2020 5 z 5

Příběh z americké občanské války. Čtivé, zajímavý příběh. Knihu jsem si pořídil z důvodu, že Anth. Minghella(Anglický pacient) podle ní točil film.Ten je taky dobře udělaný, ale opět se mi potvrdilo pravidlo, že kniha je vždy lepší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1997 - National Book Award (Fiction)

Kniha Studený vrch v seznamech

v Právě čtených1x