Strom v květu přehled

Strom v květu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423565/bmid_strom-v-kvetu-KfH-423565.JPG 3 10 10

Druhá autorova sbírka, básně z let 1915-1918. Prvých 200 výtisků tištěno na similijaponu a číslováno.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strom v květu. Přihlašte se a napište ho.

IŠ
01.04.2018 2 z 5

Číst tuto sbírku pro mě bylo určitým způsobem náročné. I když si uvědomuji v jakém období vznikala a i když jsou verše, které se mě dotýkají svou nostalgií a lítostí, jako celek mě neoslovila. Mé hodnocení nesouvisí s tím, že by sbírka byla špatná nebo snad autor nebyl dobrým básníkem. Jen pro tyto básně nejsem vhodný příjemce. Někomu více chutná zelený čaj než červený a neznamená to, že zelený čaj je lepší. A Josef Hora nebyl ten můj šálek čaje.

Litocha
23.05.2017 2 z 5

Tahle sbírka mě vůbec nenadchla a potýkala jsem se s ní docela dlouho. Nenašla jsem v ní nic moc objevného, vyjádření působila neobratně, nezapůsobila na mě niterností a naléhavostí, některé verše byly sentimentální. Když srovnám, co ve stejném věku (cca 25 let) napsal třeba Seifert... Možná by mě zralejší Hora zaujal víc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Strom v květu v seznamech

Josef Hora
česká, 1891 - 1945