Starý les / The Old Forest přehled

Starý les / The Old Forest https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456578/bmid_stary-les-the-old-forest-Q2n-456578.jpg 3 1 1

Les nelze nemilovat. Ač oprávněně vzbuzuje jistou bázeň, naplňuje nás přirozeným klidem, harmonií, pocitem odvěkého řádu i sounáležitosti. Starý les je již téměř mysterium – symbol věčnosti. Takto ho můžeme spatřit na fotografiích Vladimíra Bichlera, který se s pokorou a neutuchající fascinací již řadu let vydává na Lomňansko (Horní a Dolní Lomná) v Moravskoslezských Beskydech. Jako nenápadný průvodce nás svými fotografiemi vtahuje do atmosféry lesa a otevírá novou dimenzi prožitku z procházky mezi stromy. Díky jeho vzácným fotografiím si můžeme uvědomit krásu a tajemství, jež nás zcela přesahují. Publikaci, která přináší na sto černobílých fotografií, autor doprovodil svými krátkými úvahami o vztahu člověka a lesního společenství.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Starý les / The Old Forest. Přihlašte se a napište ho.

grimik
17.10.2022 3 z 5

Myslím, že autor stvořil tuto knihu fotografií, coby ódu na jemu milovaný les, ve snaze něco z něj předat ostatním. Pro někoho, kdo ve fotografiích nevidí konkrétní místa a jejich genius loci, jde o soubor převážně vcelku obyčejných lesních cvaknutí závěrky. Některé fotografie jsou opravdu pěkné, jiné méně. Doprovodný text pak činí víceméně nijak hluboké autorovi myšlenky. Které opět jsou víc blízké autorovi samotnému.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Starý les / The Old Forest v seznamech

dvojjazyčná vydání lesy