Staré grécke báje a povesti přehled

Staré grécke báje a povesti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122165/stare-grecke-baje-a--122165.jpg 4 2453 2453

Dielo autora, jedného z najznámejších českých spisovateľov, bolo preložené do mnohých jazykov, spracúva antickú látku, ktorá patrí k základom európskej kultúry. Pútavé príbehy s pôvodnými ilustráciami z prvého vydania od českého maliara Václava Fialu.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Staré grécke báje a povesti. Přihlašte se a napište ho.

toni-az
dnes 3 z 5

Vzpomínám, že za dětských let se mi knížka fakt líbila. Nevím jestli se posunula doba nebo moje nároky, nicméně teď v dospělém věku mi přišla jaksi povrchní a místy celkem nudná. Představoval bych si trochu víc imerze do charakterů postav a do děje, bohužel charaktery postav jsou vykresleny v podstatě na úrovni ten je zlej a tenhle ne. Spíše než beletrie je to taková jakoby učebnice dějin, které se nestaly.

Zaujalo mě, že všechny postavy jsou králové či jejich děti a manželky, když to tedy nejsou přímo bohové. Nižší třída se tam prakticky nevyskytuje, a když ano, tak se osobně znají se zmíněnými králi nebo jejich rodinami. To v Řecku neměli obyvatelstvo?

Každopádně jako opáčko antických bohů a hrdinů to zafungovalo.

Koty7
13.03.2024 5 z 5

Kniha plná neskutečné moudrosti a zajímavých příběhů ze starověkého Řecka, kterou mám rád už od mala. :)

Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Klasika, kterou všichni známe z povinné školní četby. I v dospělosti mě řecké báje a pověsti bavily. Občas bylo znát, že příběhy jsou značně zkrácené a upravené pro mladší čtenáře. Přesto zůstávají napínavým a poučným čtením. Trochu mi vadila jednotvárnost motivů jednotlivých postav, kdy ve většině případů šlo o závist a následně pomstu.
Celkově dávám 4*, protože dokonalé čtení to rozhodně není, ale i tak mě náležitě bavilo. Jen je opravdu třeba počítat s tím, že příběhy jsou jednodušší.

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Knižní novinky (37. týden)

08.09.2019

Kniha Staré grécke báje a povesti v seznamech

v Právě čtených62x
v Přečtených4 283x