Špionka v knihovně přehled

Špionka v knihovně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518093/bmid_spionka-v-knihovne-HNU-518093.png 4 76 76

Elaine vzali nacisté všechno, manžela, domov i přátele. Proto se zapojila do odboje a denně riskuje život v tajné tiskárně. Americká knihovnice Ava sbírá v Lisabonu informace pro tajnou službu. Nikdy se nesetkaly, ale obě napnou všechny síly pro záchranu mladé ženy s dítětem. Aby jim zbyla aspoň nějaká naděje

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Librarian Spy , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Špionka v knihovně. Přihlašte se a napište ho.

kačenka80
21.03.2024 4 z 5

V knize se prolínají životy dvou žen, které každá jinde a jinak pomáhá bojovat proti nacistům. Je zde ukázaná bezmoc, krutost ale i naděje a chuť bojovat. V realitě to bylo mnohem horší co si nikdo ani nedovede a ani nechce představit. Veškerá krutost, která se děla je v knize popsána pouze okrajově a v náznacích.

Ivanule
10.03.2024 4 z 5

Ze začátku jsem nevěděla, jestli dát 3, nebo spíše 3,5 hvězdičky, protože i když se příběh četl velice dobře, a dvě linie příběhu byly zajímavé,pořád mi tam něco chybělo, takové to,co dotvoří vždycky nějakou část,kterou autorka gradovala v příběhu...ale nakonec mě tím udolal konec,který byl velice dojemný

martina.culik
09.03.2024 5 z 5

Mně se četl příběh dobře, i když je pravda, že část odehrávající se ve Francii byla o něco akčnější než část z Lisabonu. Možná tím ale o to víc vynikl kontrast mezi životem v neutrálním Portugalsku a okupované Francii.
Jsem každopádně ráda, že jsem si opět rozšířila obzory z historie a to hlavně ohledně francouzského odboje, ale i o tom, jak pracovali knihovníci v Portugalsku.
Od autorky jsem četla i knihu Poslední knihkupectví a obě knihy jsem přečetla na jeden zátah se zájmem a s následným dohledáváním spousty dalších informací, ke kterým mě kniha přivedla.

Válka dvou královen, Tvoje vina a další knižní novinky (19. týden)

07.05.2023

„Možná právě v tom spočívá kouzlo knih.“ James položil svou ruku na její. „Aby nám ukázaly směr, i když si myslíme, že je cesta příliš temná na to, abychom ji viděli.“

Kniha Špionka v knihovně v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech4x