Sny jako řeč duše přehled

Sny jako řeč duše https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251124/mid_sny-jako-rec-duse-H9P-251124.jpg 4 25 25

Teorie a praxe interpretace snů v pojetí analytické psychologie vychází z ideové koncepce zakladatele tohoto psychoanalytického směru - C. G. Junga. Těžiště výkladu snu se přesouvá od mantické, rozuměj jasnovidecké stránky příznačné pro minulá staletí k poznání individuálních duševních dějů a k terapeutické metodě. Lékař i pacient tudíž očekávají od snu především terapeutický efekt související s probíhajícím onemocněním. Jungovo pojetí se opírá o předpoklad, že kromě osobní sféry existuje předem strukturované kolektivní nevědomí. Kolektivní nevědomí je autonomní funkční komplex s poměrně danou strukturou, kde jsou dané možnosti vývoje typicky lidské psyché.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Träume als Sprache der Seele , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sny jako řeč duše. Přihlašte se a napište ho.

anansie
10.02.2021 3 z 5

"Sen je řečí nevědomí, je to jazyk obrazů, kterým nevědomí hovoří k našemu vědomému Já."
Odborné zpracování funkce snů, analýzy jednotlivých snů z hlediska psychoanalytické metodiky. Z knihy jsem si vzala jen tu část, kterou jsem dokázala pojmout a která mi pomohla k tomu, jak na sny nahlížet.

LordSnape
28.06.2015 5 z 5

Moje první ucelená kniha o hlubinné psychologii. Jasně, jako laik jsem nerozuměl úplně všemu, co se mi autor snaží říct, ale to nic nemění na tom, že kniha je to skvělá a pokrývá jak teoretický význam a vznik snů, tak i praktickou práci s nimi v analyticko-terapeutickém procesu, což je na celé publikaci vlastně to nejzajímavější.

nazgûl
11.09.2013

Velice přínosná kniha. Stručně a jasně vysvětleny hlavní funkce a typy snů s případnými ukázkami.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sny jako řeč duše v seznamech

v Právě čtených1x