Slohy lásky přehled

Slohy lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207854/bmid_slohy-lasky-JOp-207854.jpg 4 68 68

Staviame komunizmus. Čo je krajšie nad túto prácu? Kde sú medze nadšenia? Medzí niet! A kto navravieť chce našej láske, že má byť nad tento cieľ zľahčená?

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Smena

Stroki ljubvi , 1945

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slohy lásky. Přihlašte se a napište ho.

ZÓNA
26.05.2024 4 z 5

Velice citlivý obsah sbírky.
Jemné, kolísavé se sovětským nadhledem.
Přesto působivé ve svém základu.
City k ženě, ale nejen k ní, správně volená slova a zajímavé rýmy. Spousta básní vyvolává potřebné emoce a vzývá člověka k potřebě milovat.
Není tolik existenciální, ale pravdivé.
Muži potřebují milovat ženy a ženy jsou tudíž bytostmi, jejichž krásu musíme ocenit, protože nebýt jich, nic lidského na světě není.
Sbírka rozpoutá oheň v srdci každého člověka.
Jen nesrovnávat s českými romantiky.
Česká milostná poezie má milejší a důvěrnější tón...

milamarus
03.04.2024

Anotace jednotlivých vydání se liší, proto pro přesnost uvádím, že u druhého vydání jsou básně pevně zasazeny v čase. Stačí si nalistovat obsah a hned víte, že nejstarší báseň pochází z roku 1926; nejmladší pak byla vytvořena v roce 1953. A je tu jedno důležité jméno - překladatel Ladislav Fikar (1920-1975). Muž o generaci mladší než autor, a taky básník. Zde v doslovu přirozeně se ohlížející, sebekritický. // Jednu báseň opisuji.

---------------
Lásky si važte už teď v mládí
a s léty dvakrát vroucněji.
Láska – to není vzdychat, hladit,
vodit se s lunou v aleji.

Přijdou i mraky, nečas, tíseň.
Pak, zkřehlé, kdo vás zahřeje?
Láska je jako dobrá píseň,
a píseň složit – těžké je.

palka452
16.11.2023 3 z 5

Krásné ilustrace

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slohy lásky v seznamech

v Právě čtených1x