Sladké pokušení přehled

Sladké pokušení https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529549/bmid_sladke-pokuseni-65988cf99dd31.jpg 4 256 256

Cassio přišel o ženu a musí se teď starat o dvě malé děti a zároveň si udržet moc nad Philadelphií. Potřebuje matku pro svoje děti a taky někoho, kdo mu v noci zahřeje postel. Ale ve světě, který dbá na tradice tak, jako ten jeho, je výběr manželky povinností, nikoliv slastí. Pravidla se musí dodržovat a tradice ctít. A kvůli tomu nakonec skončí se ženou – dívkou –, která je sotva plnoletá. To není zrovna to, co by jeho děti a on potřebovali, ale je laskavá a představuje pro něj sladké pokušení, kterému nemůže odolat. Giulia věděla, že se jednoho dne provdá za muže, kterého jí vybere její otec, ale nečekala, že jí dá někomu o tolik staršímu. Najednou se z ní má stát matka dvou dětí, a to dítě ještě nikdy ani nedržela. Giulia rychle zjišťuje, že Cassio nemá o rovnocenný vztah zájem. Matka ji varovala, že mocní muži, jako je Cassio, nebudou drzost tolerovat. Giulia už má svojí role chůvy ale bezradné dětské nevěsty dost a rozhodne se za svoji představu šťastné rodiny bojovat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Sweet Temptation , 2020

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sladké pokušení. Přihlašte se a napište ho.

Siwan
20.05.2024 5 z 5

Opravdu velmi čtivá jednohubka na odpoledne...mafiánské prostředí je spíš na okraj, ale příběhu to nijak neubírá na tempu ani čtivosti. Je to vyloženě o tom, jak se ti dva seznamují a hledají k sobě cestu. Je pravda, že Giulia je tady spíš než jako osmnáctiletá holka vyobrazená jako velmi vyspělá žena, ale dejme tomu :) Osobně jsem si několikrát během čtení říkala, že bych chtěla umět řešit situace s takovým klidem a rozvahou jako ona a to mi není dvacet.

miruska1
15.05.2024 5 z 5

Čekala jsem něco jiného.....vic mafiánského :-D
Bxlo to spíš o tom, ako si hlavne postavy našli k sobě cestu. Ale četlo se to moc dobře a líbilo se mi to.

11.05.2024 5 z 5

Sice se mi vůbec nelíbí obálka, zvlášť když bylo několikrát zmiňováno, že Giulia má ofinu, a i ten vážný výraz k ní nesedí, ale jsem ráda, že se kniha přeložila. Už jsem zvažovala čtení v angličtině.

Všechna čest, jak si Giulia se vším poradila. Nevycvičený pes, nemluvný chlapec, ani ne roční holčička, která se uklidní jen u otce a o dost starší manžel, který o své nové chůvě pochybuje. Všechny si nakonec omotala okolo prstu :-). Její optimistická povaha a přístup k životu mi byly nesmírně sympatické.

Cassio byl možná mimo dům krutý a lidi se ho báli, ale ke Giulii uměl být trpělivý a něžný (což dokázal hned o svatební noci). Byl podezřívavý a divil se, že s ním chce trávit čas. Po zkušenostech, co měl se tomu nedalo divit.

Kapitoly byly krátké a fakt jsem se nemohla odtrhnut. Vášnivé chvilky parádní a že jich tu bylo dost. Rozuzlení ohledně mrtvé manželky bylo za mě překvapivé.
Souhlasím s komentáři, kde se vytýká málo mafie. Pár scén, kde bychom poznali tu nelítostnou stránku Cassia by neuškodilo, ale celý příběh si mě tak získal, že to nevidím jako zásadní problém.

- donucené manželství
- věkový rozdíl (ona 18 a on 31 let)
- mafie (v menší míře)
- rodinné tajemství
- oba pohledy

všechny komentáře

Související novinky (2)

10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

19.01.2024

Ledová kolébka, Odstín smrti a další knižní novinky (49. týden)

03.12.2023

Citáty z knihy (2)

„Slabochy mafie sežere zaživa.“ - Cassio

„V krvi jsem se narodil a na krev přísahám. Živý přicházím a mrtvý odejdu. - Cassio

Kniha Sladké pokušení v seznamech

ve Čtenářské výzvě33x