Skleněný vrch přehled

Skleněný vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534366/bmid_skleneny-vrch-65f45b0a6e0b6.jpg 4 160 160

Petr Machar je úspěšný automobilový závodník. Je zvyklý vítězit a sprohrami si neláme hlavu. To však jen do té chvíle, než si při jednom ze závodů poraní páteř. Tehdy pro něj začíná ten největší závod jeho života, kdy bojuje se smrtí a s myšlenkami na to všechno vzdát. Prochází sanatoriem a rozvodem s manželkou. Domů se vrací na invalidním vozíku a má pocit, že zůstal na světě úplně sám. Ze syrovosti děje až mrazí a někdy se zdá, že nové ráno je vzdálené světelné roky. Pak začne Petr bojovat a postaví se s pomocí berlí znovu na nohy. A pak pak se posadí opět do závodního auta. Potká novou lásku a znovu ji ztratí. Tehdy se rozhodne rozjet největší závod, i když ne za volantem závodního auta.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skleněný vrch. Přihlašte se a napište ho.

tlllk
09.05.2024 4 z 5

Je to iný príbeh, na aký som bol u tohto autora zvyknutý, ale to neznamená žeby to bolo zlé. Príbeh neprekypuje akciou skôr zvláštnou melanchóliou nad dobou minulou.

uzivatel6305
08.05.2024 5 z 5

Tak to byla opravdová krása. Tím stylem mi tady pan Niedl svou hloubkou a city velmi připomíná mého milovaného Remarquea. Příběh není moc veselý, ale taaaak pravdivý, bez příkras, plný životních zkušeností a ponaučení, prostě to, co každý z nás někdy v životě zažil anebo je i rád, že to nezažil.

Poslouchala jsem jako audioknihu a na hlas pana Švarce jsem si musela zpočátku zvyknout, ale nakonec se mi líbil i právě kvůli jeho skvělému výkonu.

Moc doporučuji. Obzvlášť milovníkům EMR.

Belanna
03.05.2024 5 z 5

Pěkný a velmi čtivý příběh o jednom "bláznovi", který si své pochroumané tělo, ale i duši snaží dát do pořádku.
Smutné momenty střídají úsměvné chvilky, odhodlání, zklamání, naděje i boj s prohrou, zrada, lež a trochu lásky.
Román, jak má být.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Skleněný vrch v seznamech

v dalších seznamech1x