Poslední strážce přehled

Poslední strážce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3000/posledni-strazce-3000.jpg 4 54 54

Sipstrassi: Jon Shannow série

2. kniha série Sipstrassi: Jon Shannow. Zatímco se země otřásala, vyrazila ze starobylé Atlantidy smrtící síla. Protože brány času byly násilím otevřeny a do světa bylo vypuštěno zkázonosné zlo. Pouze poslední strážce, Jon Shannow, slavný pistolník, může smrtící průchod uzavřít. Aby to však dokázal, musí najít zářící boží meč, o němž se vypráví, že se vznáší mezi mraky v nebezpečné zemi za Zdí, kde šelmy chodí jako lidé a uctívají temnou bohyni. A tak se Shannow vydává splnit nesplnitelný úkol a démoni zatím číhají v záloze. A - kdesi - jedna zlatovlasá žena sní o krvi...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Perseus

The Last Guardian , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední strážce. Přihlašte se a napište ho.

tea23
20.03.2023 3 z 5

Druhé pokračování o Jonu Shannowovi. Rozjezd pomalejší než první díl a celkově malinko slabší příběh, ale na druhou stranu je velmi příjemně provázaný s prvním dílem - to mi udělalo velkou radost.

MP17
30.11.2019 3 z 5

Atmosféru apokalyptického světa vystřídala taková spíš westernová nálada, byť se kniha odehrává v relativně krátké době po své předchůdkyni. Autor se tak nějak motá v kruhu, vlastně spíš v několika kruzích, které se snaží násilně spojovat a výsledek je rozpačitý. Dost se tu odkazuje na minulý díl a přemýšlím, jestli nebylo lepší z dvou průměrných knih (ke třetímu jsem se ještě nedostal) udělat jednu knihu silnější, ale to už je takové to klasické rozjímání po bitvě.

borknagar
20.12.2015 3 z 5

Kniha se četla lehce, příběh nebyl špatný, ale já radši klasického Gemmella. Zde mi už přišlo dost věcí přemrštěných, ale také to není klasická fantasy, nýbž mix fantasy/sci-fi s příchutí westernu. Ze série mi chybí přečíst už jen třetí díl, ale chvilku si dám zase od Gemmella pauzu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední strážce v seznamech

David Gemmell