Sestřička Carrie přehled

Sestřička Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456019/mid_sestricka-carrie-wFu-456019.jpg 4 101 101

Mladá venkovanka Carrie přichází do města Chicaga s naivní představou o snadném úspěchu a seznamuje se s tvrdou životní realitou. Díky nezdolné vitalitě a energii se hrdince sice podaří překonat nouzi a posléze i získat slušné postavení, ale neúprosný chod společnosti, v níž žije, jí nedovolí dosáhnout skutečného štěstí, po kterém touží.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

Sister Carrie , 1900

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestřička Carrie. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
09.04.2023 5 z 5

Vynikající kniha.

IXOXI
15.10.2022 5 z 5

Sestřička Carrie popisuje dobu, která nebýt kočárů doplněných šalinami a jiných v omezeném čase hojně používaných věcí, nebyla by snad ani určitelná. To je dáno hlubokým popisem postav zejména z psychologického pohledu, který se u lidí v posledních stoletích jistě výrazně nezměnil. Krásně je zde ukázáno, že lidé patřící k různým vrstvám mají odlišné zkušenosti neumožňující plně porozumět ostatním vrstvám. Tím pádem pokud dojde k přechodu z jedné vrstvy do druhé, pak mají tito lidé problémy bez ohledu jestli se posouvají směrem k nižším nebo vyšším vrstvám. Zde je to krásně popsáno pohledem z obou stran, což považuji za největší hodnotu této knihy.

JankoStirbey
06.10.2022 5 z 5

Úprimne, neviem čo napísať. Dielo na mňa zapôsobilo ako studená sprcha, no v podstate ma len doviedlo späť na starú cestu a opätovne mi otvorilo oči do reality. O čo menej deja, o to viac psychológie. Autorovi nemám čo vytknúť.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sestřička Carrie v seznamech

v Právě čtených1x