Selské písně a české znělky přehled

Selské písně a české znělky
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513523/bmid_selske-pisne-a-ceske-znelky-gEZ-513523.jpg 3 49 49

Seznam písní a znělek: Mé orné půdy každý hor; Se skřivánkem vstávám; Rodné brázdy v šíř i v dál; Já a moje orná půda; Drsny jsou mé mravy; Byl kdys Honza král; Nás anděl nemoh´ z ráje hnát; Jsou ty naše kraje; Náš táta; Ze selských bouří; Hřej, zlaté sluníčko; Na trávníku; Chudý byl můj statek; Ukolébavka; Dva dětské popěvky; Tři rody u nás platí jen; Pište si, jak chcete; Tichá noc; Můj synku; Ne, ta moje pole; Píseň vystěhovalcův; Dost práce juž; Já nemazlím se s přírodou; Věky jdou a mizí; Ba nejsem pán; Ať nebe už se kalí; Cos tahle šumí; Mezi svými a České znělky I - XIV.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Selské písně a české znělky. Přihlašte se a napište ho.

Boby17
04.02.2022 5 z 5

Jak básničky nečtu, tak tyhle se mi moc líbily. Ke knížce mě přivedla rodinná informace, že Selské písně byly oblíbenou knihou mého pradědečka - rolníka. Možná, že na někoho jsou rýmy moc jednoduché, ale já to naopak velice oceňuji. Prostě jasně srozumitelné a dobře uchopitelné. Určitě se k těmto veršům zase vrátím.
Vcelku mě udivuje nízké hodnocení, jen 69 % ze čtyřiceti hodnotících, já dávám plnou palbu.

Yabac
30.12.2019 4 z 5

sbírka je hezká svou jednoduchostí, pravidelným schématem rýmů a dětskou prostostí

Willandra
11.06.2014 3 z 5

Básničky o vlasti a domově, které se mi díky písňovému rytmu četly moc dobře.

"Na trávníku sedlák má
tak své myšlénky,
kdyby mu jen nepadaly
na tvář housenky." :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Selské písně a české znělky v seznamech