Šelma přehled

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538227/bmid_selma-663f5f157890c.jpg 4 202 202

Laura Ara série

1. díl

Politická vražda, nebo zločin sériového vraha? První díl volné detektivní trilogie s prvky politického thrilleru. Bylo skutečně hlavním cílem vraha umlčet nepohodlného novináře? Detektivka s prvky politického thrilleru se odehrává na Šumpersku. Na chatě je nalezen zavražděný novinář a jeho partnerka. Jen pár dní předtím mladého žurnalistu slovně napadl ministr vnitra za jeho slova o politikově údajném propojení s podsvětím. Konflikt plný ostrých slov a výhrůžek zachytí kamery, což rozpoutá velkou mediální kauzu. Vražda novináře ukazuje na nájemnou vraždu, způsob zabití jeho přítelkyně však zároveň odkazuje na nevyřešenou sérii vražd ze Šumperska před sedmi lety. Vyšetřovatelka Laura Ara se musí prodírat bahnem politické mafie, kmotrů a lobbistů s vazbami na zahraniční zločinecké gangy. Zároveň však sleduje druhou linku pátrání, která by ji měla dovést k sériovému vrahovi známému jako Porodník.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šelma. Přihlašte se a napište ho.

eDex
06.05.2024 5 z 5

Šelma. Shodou okolností další česká detektivka s vyšetřovatelkou Laurou, na rozdíl od té duhé Laury, je tato detektivka od autora Františka Šmehlíka jedním slovem moc povedená.
Mnohovrstvá detektivka s prvky thrilleru rozehrává několik dějových linek.
Politické thrillery nevyhledávám, ale tady to bylo vše tak dobře napsané a promyšlené, že mi to ani nepřišlo.
Napínavé a čtivé až do konce.
Magnesia Litera i vysoké hodnocení knize náleží právem.

Kopretinka784
22.04.2024 4 z 5

První kniha tohoto mladého autora. Tloušťka knihy mě neodradila. Trochu jsem se chvílemi ztrácela v množství lidí. A taky nemusím politiku. Tady se to všechno ale správně proplétalo a dohromady hezky sedělo. Navíc sympatická komisařka a místo - Olomouc - moje srdeční záležitost (vzpomínka na studia).
Takž už se těším na další Lauřiny případy.

aktijnov
03.04.2024 5 z 5

Hororovité příběhy ze známého prostředí Šumperska. Skvělá kniha.

Vychází Vypravěč, Magie havranů a další knižní novinky (41. týden)

09.10.2022

Ocenění knihy (1)

2023 - Magnesia Litera (Litera za detektivku)

Kniha Šelma v seznamech

v Právě čtených3x