Pád sicilských lvů přehled

Pád sicilských lvů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512053/bmid_pad-sicilskych-lvu-LPJ-512053.jpeg 4 29 29

Po předčasné smrti otce se vedení Casa Florio ujímá mladičký Ignazio junior. Jeho manželství s donnou Frankou, ikonickou kráskou lepší společnosti počátku 20. století, se navenek blyští, ale zblízka je plné zklamání a ztrát. Udrží poslední generace „sicilských lvů“ své impérium? Jisté je, že navždy zanechají nesmazatelnou stopu v historii Sicílie…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Metafora

L'inverno dei Leoni , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pád sicilských lvů. Přihlašte se a napište ho.

sladkovka
26.03.2024 4 z 5

Po přečtení prvního dílu této ságy jsem byla na rozpacích, jestli číst další díl. A když jsem dočetla tento třetí díl tak se mi začíná po rodině Floriů stýskat.
Tento díl se mi asi líbil ze všeho nejvíce.
Jsem ráda, že jsem si knihy přečetla a dozvěděla jsem se něco o historii Sicílie.

Ahmose
04.05.2023 5 z 5

Po predchádzajúcom druhom diely, ktorý bol na dej trošku chudobnejší sa mi do pokračovania akosi nechcelo. Po prečítaní som však ostal veľmi milo prekvapený, aká skvelá táto kniha bola. Je vidieť, že autorka sa v písaní veľmi posunula. Kým v prvých dvoch dieloch mi vadilo, že síce sme s postavami do detailov prežívali všetky problémy aj radosti, akosi sme im nevideli do hláv. V tejto knihe nie je o pocity a emócie núdza. Síce je nám prakticky od začiatku jasné, ako asi celý príbeh skončí, vôbec to neuberá chuť do čítania. Dej je dynamický a kniha obsahuje niekoľko naozaj silných momentov, ktoré mi vháňali do očí slzy. Krásne zakončenie historickej ságy o jednej z najvýznamnejších rodín, ktorá ovplyvnila históriu Talianska aj Európy. Odporúčam celú sériu.

Szilvia1
27.04.2023 5 z 5

Poslední díl o rodině Floriovcu je krásně napsaný.Děj je smutný,protože ukazuje rodinu v nelehké situace,jak postupně o všechno přijdou.Poslední dědic rodu Floriu myslí jenom na ženy ale na udržení majetku už nemyslí.Autorka napsala skvělou rodinnou ságu,kterou doporučuji.

Tajemné dopisy, Zbořené zámky a další knižní novinky (8. týden)

19.02.2023

Kniha Pád sicilských lvů v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x