Rytíř a intelektuál přehled

Rytíř a intelektuál https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301684/bmid_rytir-a-intelektual-FqZ-301684.jpg 5 1 1

Hieronym Beck z Leopoldsdorfu a jeho knihovna Kniha představuje dosud neznámou a v mnoha ohledech unikátní dolnorakouskou knižní sbírku z konce 16. století, která byla jako součást knižní kořisti z Čech a Moravy odvezena do Švédska na sklonku třicetileté války. Zároveň odhaluje a koriguje jednu z povážlivých mezer v našich znalostech o existujících šlechtických knihovnách raného novověku, neboť Beckova knihovna patřila k málo prozkoumaným progresivním typům intelektuálně zaměřených šlechtických knihoven. Autorka se pokouší dešifrovat dosud neznámý intelektuální obzor jejího tvůrce a beckovskou knižní sbírku zařadit do kontextu dalších dobových šlechtických knihoven rakouského soustátí. Součástí monografie je také virtuální rekonstrukce beckovské knihovny formou jejího detailního soupisu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rytíř a intelektuál. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
22.06.2020 5 z 5

Velice příjemné počtení pro všechny milovníky knih a knihoven. Knihovna Hieronyma Becka je rozebrána vskutku důkladně. Vylíčením života a čtenářských zájmů jejího majitele se autorce podařilo zajímavě přiblížit reálný svět určité společenské vrstvy v 16. století.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rytíř a intelektuál v seznamech