Růže bílá, černý les přehled

Růže bílá, černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437279/bmid_ruze-bila-cerny-les-APH-437279.jpg 4 1219 1219

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Růže bílá, černý les. Přihlašte se a napište ho.

Anavi8912
25.04.2024 5 z 5

Krásný, romantický příběh, který se odehrává během druhé světové války. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů. Hlavní postavou je německá dívka, zdravotní sestra, Franka Gerberová, která zachrání amerického vojáka, Johna Lynche. Velice čtivé, napínavé až do konce.

Luccinda
02.04.2024 4 z 5

Stejně jako předchozí autorův román Najdi Rebeccu, také Růže bílá, černý les je romantickým příběhem zasazeným do období druhé světové války. To se mi na knihách Eoina Dempseyho líbí. Ukazuje, že i na pozadí válečných hrůz může přece jen vzniknout něco krásného.

V knize se střídají pohledy obou hlavních hrdinů, takže se toho čtenář dozví spoustu i o jejich životě před válkou. Díky tomu je příběh mnohem komplexnější a o to dojemnější. Jen je škoda toho konce. Ten byl na můj vkus příliš uspěchaný, vůbec by knize neuškodilo přidat pár stránek navíc.

Mája777
14.02.2024 3 z 5

Nebylo to špatné, ale přeci jenom tomu něco chybělo. Příběh se čte dobře, chybí mu však hloubka. Autor celkem zdařile zachytil atmosféru předválečného Německa, nicméně to válečné se mi zdálo trochu zidealizované. Taková pohádka pro dospělé. Četla jsem i knihu Najdi Rebeccu a ta byla daleko lepší a propracovanější.
(14. 2. 24 - 4 500 - 10)

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Knižní novinky (34. týden)

16.08.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

15.05.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

To je všechno, co chci - jen si prostě a poklidně žít a být tím, kým jsem, s tebou po boku.

Kniha Růže bílá, černý les v seznamech

v Právě čtených10x
v Přečtených1 620x