Rukopis nalezený v Akkonu přehled

Rukopis nalezený v Akkonu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151774/bmid_rukopis-nalezeny-v-akkonu-K5E-151774.jpg 4 262 262

Nejnovější kniha brazilského spisovatele Paula Coelha je dalším dílem, v němž se fikce prodchnutá univerzálními hodnotami prolíná se skutečnými historickými událostmi. Vychází z objevení akkonského rukopisu archeologem sirem Walterem Wilkinsonem v roce 1974 a děj přenáší čtenáře do okamžiku, kdy se Jeruzalém připravuje na útok křižáků – 14. července 1099. V tento nelehký okamžik, večer před útokem, svolává řecký učenec setkání lidí všech věkových skupin a různých vyznání. Neudílí jim však válečné rady, jak ubránit město, ale snaží se je podnítit, aby v nelehké situaci a tváří v tvář blížící se porážce pátrali po hodnotách a vědomostech, jichž nabyli v každodenním životě. Autor se tak ve své první knize napsané poté, co se sám ocitl na prahu smrti a prodělal vážnou srdeční operaci, znovu zabývá otázkou, jaké hodnoty zůstávají, když vše bylo zničeno.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Argo

Manuscrito Encontrado em Accra , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rukopis nalezený v Akkonu. Přihlašte se a napište ho.

vmatusko
14.01.2023 5 z 5

Fantastické, prečítané za jeden večer. Nie je to písané formou príbehu (nemá to konkrétny dej), ale formou krátkych poučných zamyslení nad prehrami, porazenými, samotou, osobným zmyslom, zmenou, krásou, láskou, oddanosťou, úzkosťou, budúcnosťou...
Z celého čítania si vyberám že môj život by mal byť naplnený láskou už pri prebúdzaní, veľkým darom je uvedomovať si jedinečnosť každého jedného dňa. Výhrou je naplniť svoj život radosťou, o každom zmýšľať dobre a nedať priestor negatívnym myšlienkam. Z nášho života by malo vyžarovať svetlo, ktoré ostatných, ani nevieme ako - pozitívne ovplyvní.
Myšlienok bolo veľmi veľa, boli zaujímavé a obohacujúce asi so všetkým sa da súhlasiť. Určite po knihe ešte hocikedy siahnem a len tak náhodne si niečo prečítam, veď život je krásny, netreba na to zabúdať.

Cuba90
06.01.2023 3 z 5

Zajímavá kniha plná poučení a přirovnání. Každý si najde v knize sám co potřebuje.

littlestar
30.10.2021 2 z 5

Jednoduše: zkrátka nejsem cílová skupina. Ale věřím, že se najde mnoho těch, které čtení této knihy potěší. Mě potěšilo, že kniha má málo stran a velká písmena, takže jsem jeji nástrahy zdolal za 2 dny.

Knižní novinky (22. - 31. 1.)

21.01.2013

Kniha Rukopis nalezený v Akkonu v seznamech