Republika přehled

Republika https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456724/bmid_republika-8Py-456724.jpg 4 67 67

Momenty, na kterých nezáleží. Dokud jim nezvratnost nedá význam. Naše dvacáté století bylo plné bojů, proher, vítězství, ale především paradoxů, často se krčících ve stínu velkých dějinných událostí. Kniha Republika, jejímž prostřednictvím nás Jiří Padevět zavádí do období mezi lety 1918—1990, se pokouší přiblížit naši moderní historii na ploše sedmdesáti tří povídek. Vyprávějí o chvílích, které jsou z pohledu „velkých“ dějin nepodstatné, až banální, ale z pohledu těch, kdo je prožívali, byly naopak naprosto zásadní. Často změnily životy aktérů nečekaným a dramatickým způsobem. A to jak směrem k zoufalství, tak i k naději, která trvá.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Republika. Přihlašte se a napište ho.

Borntobike
09.12.2023 4 z 5

Mozaika příběhů z nedávné historie dobře doplňuje známá i méně známá fakta.

Limonadovyjoe
18.03.2023

Od autora jsem si už dlouho chtěla něco přečíst. Na audiotéce se objevila Republika, tak jsem šla s radostí do toho.
Knihu nemůžu hodnotit, ona vlastně k poslechu moc není. Krátké útržkovité kapitolky do uší nezanechávají souvislý děj a až když jsem koukla na fyzickou knížku chápu proč :)

K poslechu tedy určitě něco jiného :)

ivca84
04.02.2023 4 z 5

příběhy jsou docela zajimavé

Knižní novinky (42. týden)

11.10.2020

Kniha Republika v seznamech