Syn světla přehled

Syn světla https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377837/bmid_ramses-syn-svetla-fgO-377837.jpg 4 89 89

Ramses série

Ožívá příběh o cti, odvaze, zradě a lásce z dob starého Egypta. Ramses je nevědomky připravován na roli budoucího panovníka. Je tu ovšem jeden problém. O trůn totiž usilují i jiní. Nezkušený Ramses se snaží bojovat s podlými intrikami a závistí lidí, od nichž by to nejméně čekal. Ve víru divokých událostí bude muset čelit mnoha těžkým rozhodnutím a hledat způsob, jak rozpoznat pravé přátelství a lásku.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

Ramsés, Le Fils de la lumiére , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Syn světla. Přihlašte se a napište ho.

Ahmose
14.08.2023 4 z 5

Hoci by sa to mohlo na prvý pohľad zadať, nejedená sa o žiadnu historickú epickú výpravu plnú akčných a bojových scén. Práve naopak, kniha zachytáva život v egyptskom paláci, obsahuje veľa politiky a ukazuje nám vnútorné fungovanie ríše. Práve preto si myslím, že nesadne každému. Nie je to však kniha plná nudných opisov. Prakticky stále sa niečo deje, akurát je nutné aby čitateľ uvažoval medzi riadkami a uvedomoval si, že každá z postáv chce niečo dosiahnuť a nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Na postavy som si musel zvyknúť. O žiadnej sa nedá povedať, že by bola dobrá alebo zlá, dokonca ani samotný Ramzes. Čo sa týka jazyka a štýlu, tak si myslím, že by kniha mohla byť napísaná lepšie. Dialógy v knihe padajú jeden za druhým a miestami som mal fakt čo robiť, aby som sa nestratil v tom, čo kto povedal. Celkovo knihu hodnotím veľmi kladne a som veľmi zvedavý na pokračovanie. Pre fanúšikov starovekej histórie povinná jazda. Odporúčam.

bernadeta9876
10.10.2022 3 z 5

Číta sa to dobre, má to spád a veľa deja. Avšak práve to mi trochu vadilo, bolo to celé akosi unáhlené, dialógy tam lietali takou rýchlosťou, až som asi v polovici stratila niť kto čo povedal. Prijala by som viac opisov, keďže to vyzerá tak, že sa autor vyzná v egyptskej histórii. A práve tá pridaná hodnota toho historického pozadia mi trochu chýba. Boli to iba intrigy a putovania. Čakala som trochu viac. 3,5 z 5.

Bafy
07.04.2022 5 z 5

Naprosto pohltí .....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Syn světla v seznamech

v Právě čtených1x