Ramon přehled

Ramon
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120714/ramon-120714.jpg 4 167 167

Děj se odehrává v Kozlodějích, ve smyšlené vesničce, v jakýchsi Zvonokosech dnešních Čech, kde na sebe u studánky se zázračnou vodou narazí šestnáctiletý rozervanec a literát Martin Luter a doktor, fyzikus, tanečník a šaman v jedné osobě - indián Ramon. Náhodné setkání přeroste v přátelství na celé léto, na to léto, kdy se v Kozlodějích stalo tolik věcí, že nad tím všem zůstal rozum stát. V knížce vystupuje celá řada postav a postaviček a kromě kozlodějských občanů se v ní můžete potkat i s Karkulkou, gangstery všeho druhu a jedním nefalšovaným hrabětem na koni. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ramon. Přihlašte se a napište ho.

bekule
12.07.2019 2 z 5

Tentokrát mě Šabach zklamal, se 150 stránkami jsem se potýkala tři dny. O hodně slabší než Opilé banány, Babičky nebo Mořský kůň, určitě mě od něj víc sedí příběhy z dřívějších časů.

Ninjer
24.03.2019 4 z 5

Čtivý Šabach tentokrát s příběhem, který se výjimečně odehrává až po revoluci. Ale ani zde se autor politice úplně nevyhne, protože vidíme divoké devadesátky, v nichž bujela korupce a vystrkovala růžky i mocná mafie.

Ramon ale není nijak zvlášť depresivní, naopak jde o poměrně veselou a nostalgicky působící knihu o klukovi z malé vesnice za Prahou, který si stejně jako další obyvatelé vesničky zvykají na svébytného indiána, jenž se u nich usídlil.

Téma připomene spíše dětské knížky, ale to Ramon určitě není, protože Šabach zde ukazuje své oblíbené témata jako komplikované milostné a rodinné vztahy. Přesto, jak už jsem psal, jde spíše o pohodové a občas i dosti vtipné čtení.

Sedm překvapených vesničanů z deseti.

Páájinka
18.10.2018 4 z 5

Pěkná, oddechová knížka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ramon v seznamech

Petr Šabach