Rajský ostrov přehled

Rajský ostrov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319858/bmid_rajsky-ostrov-LTv-319858.jpg 4 23 23

Známý švedský cestovatel se v tomto cestopise znovu vrací na ostrov Raroiu, u kterého kdysi s ostatními účastníky Heyerdahlovy výpravy na voru Kon-Tiki ztroskotal; prožívá zde celý rok se svou ženou a studuje život domorodých obyvatel.

Literatura faktu Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Obzor (SK)

Den lyckliga ön , 1951

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rajský ostrov. Přihlašte se a napište ho.

eraserhead
22.12.2019 5 z 5

Přesně tenhle styl cestopisů mám hrozně rád. A jestli bych se někdy rád koukl na nějaké místo, o kterém jsem v podobných knihách četl, tak je to určitě tohle o kterém pojednává Rajský ostrov. Ono to po těch osmdesáti letech už stejně vypadat nebude, ale i zjištění, jak moc se to místo změnilo by mohlo být zajímavé (nebo smutné). Je až zvláštní, jak mohou mít lidé úplně jiný přístup k životu. Z některých pasáží popisujících zvyky a "tradice" by mnohým zastáncům tradiční rodiny a starých tradic asi prdla cévka v mozku.

endyamon
09.05.2017 4 z 5

Veľmi príjemná kniha o jednom z posledných kúskov raja na Zemi a jej bezstarostných obyvateľoch v polovici 20. storočia.
Keďže dnes je tam aj letisko a pravdepodobne aj dokončený veľký prístav, na raj môžme zabudnúť...

kapllu
03.12.2012 4 z 5

Moc mě tahle knížka bavila. Není to klasický cestopis, nýbrž vyprávění lehce plyne a člověk se jen tak mimochodem dozví podrobnosti z života Raroiranů. Největší škoda je, že vlivem komerčního myšlení se ztrácí kulturní bohatství původních obyvatel.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rajský ostrov v seznamech

v Právě čtených1x