Přitažlivý interaktivní design přehled

Přitažlivý interaktivní design
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114048/pritazlivy-interaktivni-design-114048.jpg 5 1 1

Tvoříte zajímavý web nebo aplikaci? Jste přesvědčeni, že to bude užitečný a funkční produkt, potřebujete však hlavně docílit toho, aby jej lidé vůbec objevili, aby pro ně byla radost jej používat a aby se k němu často vraceli? Aby byl váš design skutečně efektivní a atraktivní, musíte poznat nejen estetická a grafi cká pravidla, ale především lidské vnímání, chování a rozhodování. Zkušený designér a znalec psychologie uživatelů vám na desítkách příkladů a rozhovorů z praxe představí obecně platná pravidla, která jsou klíčem k úspěchu. ť už je vaším cílem cokoli, kde do hry vstupuje interakce s lidským faktorem, zajistíte svému návrhu nejen funkčnost, ale i spolehlivost a příjemnost při používání, odolnost vůči chybám a zejména přetrvávající dojem užitečnosti a významnosti pro příjemce. Svěží výklad se věnuje mimo jiné těmto tématům: - Kdy je estetika designu funkční a kdy je spíš na škodu - Jak lidem produkt přiblížit na základě asociací a kontextu - Kde a jakým způsobem zapojit do návrhu vtip - Jak pomocí odměn a ukazatelů vývoje uživatele stimulovat - Co udělat, aby skrze váš produkt lidé vyjadřovali svou osobnost - Jak efektivně strukturovat formuláře, aby zatěžovaly co nejméně - Vliv slov, řazení, ukotvení a srozumitelnost textových informací - Jak do návrhu vhodně zakomponovat herní mechanismy - Zvýšení kvality a prestiže pomocí nedostatku a nedostupnosti... celý text

Literatura naučná PC literatura
Vydáno: , Computer Press (CP Books)
Originální název:

Seductive Interaction Design: Creating Playful, and Efective user Experiences , 2010


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přitažlivý interaktivní design. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (1)

Yaromil
13.05.2012 5 z 5

Na knihu jsem se těšil, jelikož jí předcházelo několik výborných zahraničních recenzí a především kvality samotného autora v daném oboru. Autor v průběhu knihy čtenářům předloží mnoho zajímavých témat a námětů k tomu, jak vytvářet weby a aplikace, které budou uživatelsky příjemnější, pohodlnější, použitelnější a v neposlední řadě zábavnější. Celá kniha je protkána mnoha příklady z praxe, nečekejte však kuchařku k rychlému úspěchu. Jak sám autor poznamenává, každý projekt je jedinečný a žádá si tedy svůj vlastní přístup. Potěšilo mě také, že je nemalou měrou rozebírána psychologie uživatelů, která je s oborem úzce spjatá.

Kniha pro mě byla přínosnou a hodnotím jí velice kladně. To bohužel platí pouze pro její obsah, české vydání knihy je doslova plné překlepů, chyb a dalších nesrovnalostí, což je u jinak kvalitní knihy velká škoda. Při čtení jsem měl pocit, že kniha neprošla ani žádnou korekturou.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Přitažlivý interaktivní design v seznamech

v Přečtených2x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit1x

Štítky knihy

tvorba webu

Autorovy knížky

2012  100%Přitažlivý interaktivní design